Categories: Поради

Секрети здорової капусти. Як правильно поливати, та чим краще підгодувати

Секрети здорової капусти

Виявляється, отримати хороший урожай капусти не так і складно, якщо правильно доглядати розсаду – адже з розсади все і починається! Читачка пропонує кілька порад, як позбутися шкідників та виростити добрий урожай.
Розсаду вирощую сама, висаджую в повний місяць. У лунки засипаю перегній та додаю по 1 ст. л. яєчної шкаралупи (чим дрібніше, тим краще), 1 ст. л. золи, 1 ч. л. суперфосфату та 1 ч. л. порошку гірчиці.

Це якраз для того, щоб не завелися білі личинки та не пошкодили коріння. Все добре перемішую та поливаю гарячою водою з марганцівкою малинового кольору. Коли охолонуть лунки, висаджую розсаду, заздалегідь политу, вирощую в ємностях 10x10x10 див.

Якщо є загроза заморозків, покриваю п’ятилітровими пляшками з-під води, обрізавши днище. Через два тижні поливаю азотним добривом: 1 ст. л. на 10 л води – 0,3 л на рослину. Ще за два тижні поливаю суперфосфатом: 2 ст. л. замочую в гарячій воді на одну добу, постійно помішую, щоб не загуснула, потім змішую з 10 л води і поливаю по 1 л на рослину. Через кожні два тижні поливаю коров’яком.

Один раз поливаю бором, молібденом, щоб була хороша зав’язь головок, а біля коріння посипаю тютюновим пилом та золою. Від гусениць обприскую настоєм цибулиння та часникового лушпиння, розвішую помідорні пасинки. Обприскую розчином гірчиці: 2 ст. л. на 10 л води + 1 год. чорного чи червоного пекучого перцю + 1 ст. л. рідкого мила. Від білянки вбиваю кілочки і на них прибиваю стаканчики з-під йогурту або наклеюю самоклеючий папір смарагдового кольору.

Для цвітної капусти все те саме. Тільки коли зав’яжуться головки розміром із куряче яйце, треба листя зібрати в пучок і обережно склеїти скотчем, щоб сонячне світло не потрапляло. У мене головки іноді виростають до 2 кг, тугі та одним великим грибом. А білокачанна – до 7-8 кг.

І ще кілька порад.

Морква сію у понеділок – день Місяця, огірки – у безвітряний день. Поливати намагаюся у похмуру погоду – все росте краще.
Томати обприскую чесночним настоєм через кожні два тижні: 200 г часнику з лушпинням пропустити через м’ясорубку, залити 3 л теплої води, настояти 1 добу, процідити і довести до 10 л, обприскувати вранці. І жодної фітофтори!
А макухою поливаю під корінь.

Вдалого всім урожаю цього року, дорогі дачники!

Recent Posts

Швидкий спосіб прогнати мишей з дому. Біжать без оглядки

Як позбутися щурів і мишей взимку без шкоди Взимку гризуни шукають теплі місця з легким…

23 години ago

Головні помилки по догляду за спатифілумом, через які жовтіє та опадає листя

Як доглядати за спатифіллумом, щоб уникнути жовтіння листя Спатифіллум, відомий як "жіноче щастя", — ніжна…

23 години ago

Головні причини, чому не можна залишати зарядне в розетці. Ніколи не робіть так

Чому не варто залишати зарядний пристрій у розетці без телефону Залишати зарядку в розетці без…

23 години ago

Головні причини, чому мутніє розсіл в банці з огірками, та чи можна після цього їх їсти

Каламутний розсіл у банках з огірками: основні причини та як їх уникнути Каламутний розсіл у…

23 години ago

Розчин, який допоможе легко відчистити конфорки газової плити від нагару та жиру

Як легко очистити конфорки на газовій плиті Газові конфорки швидко забруднюються жиром і нагаром, але…

3 дні ago

Чому голуб заглядає у ваше вікно, та на що потрібно звернути увагу в першу чергу

Голуби на підвіконні: народні прикмети та їх значення Голуби є частиною міського життя і майже…

3 дні ago