Categories: Поради

Що можна садити саме зараз, щоб восени встигнути зібрати новий врожай.

Восени теж можна встигнути зібрати новий врожай.

Попри те, що більшість кліматичних зон в Євразії не дозволяють займатися землеробством цілий рік, є культури, які можна посіяти в серпні, щоб після збирання основного врожаю отримати другий урожай, інформує Ukr.Media.

Зазвичай до кінця літа на городі повно порожніх клаптиків землі, адже частина врожаю вже зібрана, а вивільнені площі повільно, але вірно захоплюють бур’яни. Щоб зупинити їх “наступ”, можна засіяти порожні острівці сидератами, які працюють, як зелені добрива, збагачуючи ґрунт азотом і киснем. А можна отримати ще один осінній урожай свіжих овочів і трав. Адже деякі з них можна подавати до столу вже через місяць після появи перших сходів.

Листовий салат

Салат непогано себе почуває на весняних, літніх і осінніх грядках, однак не любить довго жити на одному місці. Висівати салат в теплиці можна до вересня і збирати урожай — до листопада. Насіння висаджують за схемою 25×10 см, не заглиблюючи в ґрунт і присипавши борозни піском. Також можна просто розсипати насіння по землі, щоб надалі отримати килим зі свіжого листя. Через кілька днів з’являються перші сходи, а ще через 20 днів можна насолоджуватися молодою соковитою зеленню. Якщо не зібрати урожай салатного листя своєчасно, то воно починає гірчити.

Редис

Редиска — одна з найбільш “квапливих” рослин на грядці. Деякі сорти формують яскравий апетитний коренеплід вже через 18 днів після появи перших сходів. Головне — вибрати відкрите, сонячне, але захищене від вітру місце і обробити молоді рослини засобами від хрестоцвітної блішки — найлютішого ворога редиски.



Шпинат

Шпинат не полюбляє спекотну погоду і здатен переносити навіть легкі приморозки, тому у прохолодні осінні дні йому, як правило, цілком комфортно. Якщо ви хочете насолоджуватися стравами зі шпинату восени, то висаджувати цю рослину краще в серпні, тому що листя дозріває від 30 днів і більше. Культура невибаглива, але надає перевагу супіщаним і суглинистим грантам, а також добре освітленим ділянкам.

Деякі городники сіють шпинат і у вересні, щоб свіжа зелень була на столі вже на початку ранньої весни.

Морква

Якщо ви посієте цей овоч у серпні, то до снігу вже не встигнете виростити гідний ніс для сніговика. Однак молода солодка і ніжна морква невеликих розмірів зможе урізноманітнити ваше меню вже через 30 днів після проростання.

Найпростіше за все змішати 1-2 ст. л. насіння моркви з відром сухого піску і розсипати в борозни. Досвідчені городники стверджують, що при використанні такого методу посіву рослини сходять рівномірно, а процес не займає багато часу. Якщо ж ви розташуєте поруч грядки з цибулею, то забезпечите вашим зеленим вихованцям додатковий захист від морквяної і цибулевої мухи.

Буряк

Молодий буряк — це, по суті, безвідходний овоч. Свіжу соковиту зелень додають у салати вже через 45 днів після появи перших сходів. А коренеплоди можна вживати в їжу приблизно через 60 днів. Тому початок серпня — цілком відповідний час для посадки овоча. Буряк грубіє, якщо йому не вистачає води і тому любить рясні поливи. А якщо ви хочете отримати солодкуватий овоч, то досвідчені городники радять “підсолити” його прямо на городі. Для цього на 10-12 л води для поливу додають 15-20 г кухонної солі.

Пекінська капуста

Існують скоростиглі сорти і гібриди пекінської капусти, які формують качан вже за 40 днів, наприклад, Помаранчевий мандарин F1 або Веснянка. Тому вони цілком підійдуть для посіву на початку серпня.

Пекінська капуста багата на вітаміни, мікроелементи і органічні кислоти. З неї можна приготувати безліч страв, але ми рекомендуємо спробувати пряне кімчі.



Горох

Для посадки на початку серпня підійдуть ранньостиглі та середньостиглі сорти рослини. Багато з них досягають технічної стиглості через 40-50 днів. Горох — невибаглива культура, але не любить ділянки, на яких раніше росли бобові, і може сповільнити зростання, якщо ґрунт недостатньо пухкий. Молодий горошок можна вживати у свіжому вигляді, додаючи в різні салати, а можна приготувати з нього апетитний суп-пюре.

Recent Posts

Щоб почистити духовку в середині від застарілого жиру, досвідчені господині використовують цей простий та дієвий засіб

Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…

5 години ago

Рецепт смачного та корисного узвару на Різдвяні свята, за яким готовили ще наші бабусі

Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…

5 години ago

Ніколи не чіпляйте ці іграшки на ялинку, щоб не накликати біди у свій дім

На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…

5 години ago

Як приготувати живильний коктейль для орхідеї. Цвіте без зупинку

Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…

6 години ago

Розмноження троянд живцями взимку – це ефективний і популярний спосіб отримати нові кущі

Розмноження троянд живцями взимку – це ефективний і популярний спосіб отримати нові кущі. Дотримуючись кількох…

1 день ago

Простий у приготуванні мандариновий десерт, який стане прикрасою вашого новорічного столу

На новорічному столі завжди хочеться здивувати гостей чимось незвичайним, і десерти тут не є винятком.…

1 день ago