Categories: Поради

Що обов’язково потрібно зробити з кущами смородини, після того як зібрали урожай.

Плодоношення смородини починається з середини липня і триває 20-30 днів.

Найчастіше вирощуються чорна і червона смородини, хоча в останні роки набула поширення також біла смородина. Різниця між цими видами не тільки в кольорі ягід, але і в тому, що листя чорної смородини набагато більш ароматні, ніж листя білої і червоної в силу того, що на них розташовані жилки з ефірною олією. Незважаючи на те, що в останні роки все частіше вирощується в наших садах не так давно введені в культуру лохина, жимолость, суниця і ожина, а також заморська дивина актинідія, чорна і червона смородина, поряд з такими ягодами, як агрус, малина і полуниця, як і раніше є однією з найпопулярніших ягідних культур нашого кліматичного регіону, інформує Ukr.Media.

Полив смородини.Чорна смородина, мабуть, найбільше з ягідних кущів вимоглива до вологості грунту і повітря. Та й в природі вона найчастіше росте по берегах річок, у вологих низинах з проточними грунтовими водами – застою вологи в корінні смородина не любить. Червона смородина менш вологолюбна, однак і вона потребує регулярного поливу. Нестача води в першу половину сезону негативно позначається на якості і кількості врожаю поточного року, а нестача вологи після збору ягід погано впливає на закладку квіткових бруньок і накопичення пластичних речовин для врожаю майбутнього року. Тому догляд за смородиною після збору врожаю включає в себе два сеанси поливу смородини в серпні і вересні – для середнього по вологості літа цього буде достатньо. Якщо осінь видасться сухою, влаштуйте смородині в жовтні хороший підзимовий полив. Велика частина коренів смородини залягає на глибині 40-45 см, тому зволожити грунт потрібно на глибину 50 см. Приблизна норма витрати води – 4-5 відер на м². Полив здійснюється по борознах уздовж кущів смородини або способом дощування. Кращий час – рано вранці або після 16:00.



Підживлення смородини. В кінці вересня або початку жовтня під кущі смородини вносять органічні і мінеральні добрива з розрахунку по 10 кг компосту або перепрілого гною, по 40 г хлористого калію і по 100 г суперфосфату під кожен кущ з подальшим рясним поливом і закладенням добрив в грунт перекопкою. Підживлення смородини азотовмісними препаратами після збору врожаю не проводиться. Замість перерахованих засобів можна внести городню або плодово-ягідну суміш.

Обрізка смородини. Догляд за смородиною передбачає проведення санітарної та формує обрізки кущів. З усіх ягідних чагарників більше всіх потребує обрізку чорна смородина, і перша стрижка кущика проводиться відразу ж після посадки, щоб його було легше формувати під час подальшого зростання. Триває формування зростаючого куща і наступні 2-3 роки, поки саджанець до четвертого року життя не перетвориться в повноцінний кущ. Добре сформований кущ повинен мати від 10 до 15 гілок різного віку, причому однорічних гілок має бути на дві-три більше, ніж п’яти-шестирічних. Гілки старше шести років стають малопродуктивними, тому їх слід видаляти. Кращий час для обрізки смородини можна було б вважати ранню весну, проте нирки смородини прокидаються дуже рано, і час обрізки легко пропустити. Тому основну обрізку куща проводять восени. Відразу ж після зняття останніх ягід видаліть старі, які погано плодоносять гілки і пагони, які загущають кущ. Потім проведіть санітарну обрізку хворих, засохлих і пошкоджених гілок і пагонів. Крім видалення непотрібних пагонів і гілок після збору врожаю бажано видалити з кущів чорної смородини все листя, оскільки в них часто поселяються комахи-шкідники, та й збудники грибкових хвороб легше вражають саме листя. Потрібно надягти на руку рукавичку, м’яко обхопити гілку біля основи і провести рукою знизу до верхівки. Листя, які обірвати не вдалося, акуратно зріжте ножицями або секатором. Не проводьте рукою по побіжу в зворотному напрямку – ви можете пошкодити або зірвати нирки. Після цього зберіть листя і спаліть їх або перекопайте з землею. Червона смородина теж зимує без листя, проте обривати їх не можна – листя повинні впасти самі.



Розмноження смородини. Восени, з середини вересня по середину жовтня, проводиться розмноження смородини здеревілими живцями. Нарізають живці з добре розвинених однорічних пагонів, причому зрізати пагони бажано так, щоб не залишалося пеньків. Верхівка куща для живцювання не знадобиться. Для нарізки живців краще використовувати гострий ніж, оскільки секатор деформує деревину, що різко знижує приживлюваність держака. Довжина відрізків повинна бути 18-20 см, нижній зріз – косим, під кутом приблизно 45º з протилежного від нирки боку, різати треба, відступивши від нирки вниз 1 см. Верхній зріз прямий, що проходить на один сантиметр вище нирки. Грунт для смородини повинен бути приготовлений заздалегідь – добре розклався торф, змішаний з піском в рівних частинах. Живці висаджують з нахилом в 45º на відстані 10-15 см один від одного, проміжок між рядами – 30 см. Над поверхнею землі на кожному черешку повинно залишатися як мінімум дві нирки. Після посадки грунт ущільнюють, щоб живці не можна було занадто легко висмикнути з землі. Вчасно посаджені живці встигнуть добре вкоренитися до зими. Якщо ви навесні прикопали відведення, саме час відокремити їх від материнського куща і висадити окремо.

Обробка смородини. Вирощування смородини передбачає захист кущів від таких негативних явищ, як хвороби і шкідники смородини. Відразу після збору ягід обробіть кущі актелликом відповідно до рекомендацій виробника – це убезпечить смородину від появи на ній попелиці або інших шкідливих комах. Після осінньої обрізки і видалення з ділянки опалого і обірваного листя смородина на зиму обробляється однопроцентним розчином бордоської рідини або карбофосом на випадок, якщо в її корі або в грунті під кущами влаштувалися зимувати шкідники або збудники захворювань.

Recent Posts

Завжди під час прання сипте сіль в пральну машинку. Яку саме користь це приносить

У сучасному світі пральна машина є незамінним помічником у кожному домі. Вона ефективно видаляє бруд…

6 години ago

Пісна та смачна грибна мачанка на Святвечір. Гарно смакує з різними стравами

Грибна мачанка до Святвечора – це традиційна страва, яка чудово доповнить голубці, вареники чи картоплю.…

6 години ago

Щоб почистити духовку в середині від застарілого жиру, досвідчені господині використовують цей простий та дієвий засіб

Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…

1 день ago

Рецепт смачного та корисного узвару на Різдвяні свята, за яким готовили ще наші бабусі

Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…

1 день ago

Ніколи не чіпляйте ці іграшки на ялинку, щоб не накликати біди у свій дім

На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…

1 день ago

Як приготувати живильний коктейль для орхідеї. Цвіте без зупинку

Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…

1 день ago