12 жовтня православні християни відзначають день ікони Пресвятої Богородиці «Єрусалимської». Вона належить до сімдесяти ікон, написаних святим євангелістом Лукою, і вважається однією з найбільш схожих на справжній образ Богородиці.
Згідно з переказами, саме з цієї ікони, яка колись знаходилася в храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі, небесний голос звернувся до преподобної Марії Єгипетської, допомагаючи їй залишити гріховне життя. Протягом століть ікона подорожувала по різних монастирях і храмах, де тисячі людей молилися біля неї, сподіваючись на її чудотворну силу.
У 5 столітті ікону перенесли до Константинополя в храм «Пігій» за наказом імператора, де її чудодійна сила допомогла захистити візантійське військо від скіфів. У 10 столітті ікона була перенесена до Корсуні та подарована князю Володимиру. Після хрещення Новгорода образ привезли до Софіївського собору, де він перебував понад чотириста років.
Під час війни 1812 року ікона зникла, але згодом її дивовижним чином знайшли в Єрусалимі в храмі Гробниці Пресвятої Богородиці.
Ікона Пресвятої Богородиці «Єрусалимської» вважається чудотворною. Перед нею моляться про зцілення від хвороб, захист від стихійних лих, відвернення воєн і прощення гріхів. Вона приносить зцілення і духовну підтримку, будучи джерелом надії для багатьох поколінь віруючих.
Щоб розсада гарно росла, була міцною і не витягувалась, важливо підживлювати її збалансовано й у…
У квітні 2025 року найсприятливіші дні для посіву кукурудзи, за місячним календарем, припадають на фази…
У квітні посадка кабачків у відкритий ґрунт можлива лише в південних регіонах України, де ґрунт…
Коли садити кавуни і як правильно це робити Кавуни — це тепло- та світлолюбна культура,…
Щоб молоко залишалося свіжим довше, особливо якщо воно домашнє або куплене "з рук", можна скористатися…
Швидке прання: коли варто використовувати цей режим і в чому його особливості Режим швидкого прання…