18 жовтня вшановують пам’ять апостола від сімдесяти Луки, який відомий як проповідник, цілитель і автор трьох книг Нового Завіту, зокрема Євангелія від Луки та «Діянь апостолів». Цей день також відомий у народі як «Лука — голодний».
Лука народився в Антіохії і, дізнавшись про Ісуса Христа, вирушив до Палестини, щоб приєднатися до Його вчення. Він став близьким учнем Ісуса, супроводжував Його у проповідях і згодом вирушив на місії разом з апостолом Павлом. Під час важких випробувань Павло втратив своїх друзів, але тільки Лука залишився вірним йому до кінця. Після смерті своїх близьких, Лука продовжив свої проповіді в Лівії, Єгипті, Ахайї та Фівах, де й помер у віці 84 років.
Святий Лука також відомий тим, що створив багато святих ікон Діви Марії. Він вважався захисником художників і лікарів, оскільки сам мав дар живопису та лікарської справи.
Перед святом Луки люди намагалися підвищити свій імунітет, споживаючи цибулю, вважаючи її ліками від багатьох хвороб. Товчену цибулю також прикладали до ран для швидшого загоєння. Святого Луку просили зцілити хвороби очей і надати життєвих сил.
Про цілющі властивості цибулі народ створив багато прислів’їв, наприклад:
Дротянка в липні: як розпізнати і захистити врожай картоплі та моркви Валерій Лесько, 14 липня…
У липні час підживити капусту для гарного врожаю У липні капуста активно формує головки, тому…
Липневий догляд за полуницею: закладаємо фундамент для солодкого врожаю наступного року 🍓 Чому це важливо?У…
Секретна підгодівля моркви в липні: сусіди заздритимуть врожаю У липні морква активно нарощує коренеплід, і…
Як назавжди позбутися чорних плям на трояндах: простий природний спосіб Чорна плямистість – поширена грибкова…
Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…