У кожної господині може статися так, що на банках з домашньою заготовкою на зиму здуваються кришки. Причин цьому явищу може бути багато, але є перелік тих, які часто трапляються:
При недотриманні певної температури та часу при стерилізації консервації або посуду для неї, може призвести до втрати цих продуктів під час їх в подальшого зберігання.
При закупоренні банок з продуктами, може порушуватись герметичність внаслідок не щільного закупорювання кришок закаточною машинкою. Також, може бути пошкодженою чи втратити еластичність гумка, за допомогою якої ущільнюють кришку з банкою. Або скляні банки для консервування мають непомітні тріщини чи сколи, особливо в районі шиї банки.
Такі консерви в банках не можна їсти.
Якщо у консервах з’явилась цвіль, розсіл став каламутним, здулись чи зірвались кришки, їсти цю консервацію не можна. Це може обернутись дуже непередбачуваними тяжкими та незворотними наслідками. Після вживання такої їжі стаються отруєння та навіть смертельні випадки.
Найнебезпечніша є бактерія, яка викликає хворобу під назвою – ботулізм. В закритому об’ємі, вона може виробляти сильнодіючі й дуже небезпечні для життя та здоров’я людей токсини.
Сприятливі умови для багатьох патогенних мікроорганізмів є температурні межі від 15-45 градусів, а при 100 та більше вони гинуть.
Щоб розсада гарно росла, була міцною і не витягувалась, важливо підживлювати її збалансовано й у…
У квітні 2025 року найсприятливіші дні для посіву кукурудзи, за місячним календарем, припадають на фази…
У квітні посадка кабачків у відкритий ґрунт можлива лише в південних регіонах України, де ґрунт…
Коли садити кавуни і як правильно це робити Кавуни — це тепло- та світлолюбна культура,…
Щоб молоко залишалося свіжим довше, особливо якщо воно домашнє або куплене "з рук", можна скористатися…
Швидке прання: коли варто використовувати цей режим і в чому його особливості Режим швидкого прання…