У зв’язку з нападом росії на Україну, навчальний рік для дітей ускладнився. Більшість шкіл України з 1 вересня 2023 перейшли на дистанційне навчання, більш спокійні регіони, такі як Закарпаття, залишилися на денному форматі навчання, а деякі навчаються у змішаному.
Пропонуємо дізнатися, який формат навчання кращий та що робити, якщо дитина не хоче ходити у школу.
Мінуси онлайн-навчання в школі.
Онлайн-навчання потребує зосередженості та уваги на екран, де транслюються уроки. Такий формат навчання дуже складний для молодших школярів, бо вони ще не вміють вмикати та вимикати програми на комп’ютері або планшеті, тому діти потребують постійної присутності батьків. Однак, не всі батьки мають змогу постійно сидіти поруч з дитиною під час онлайн-уроків, тому якщо є можливість навчатися очно, то це буде краще для дитини.
Психолог зазначає, що кожній дитині потрібне живе спілкування з однокласниками та вчителем, так вони краще засвоюватимуть інформацію та навчатимуться залюбки.
Перевага різноманіття форматів навчання в тому, що батьки можуть в будь-який час перевести дитину з однієї форми на іншу, наприклад, якщо змінять своє місце проживання або передумають, а школа надасть таку можливість.
Як зацікавити дитину ходити до школи?
Звичайно, навчання у будь-якому форматі в умовах війни – це великий стрес для дитини. І якщо батьки обрали для своєї дитини формат очного або змішаного навчання, а також, відвідування метрошколи, то психолог рекомендує давати дитині з собою улюблену іграшку. Іграшка, як анти стрес, допомагатиме дитині справлятися зі страхом, а також, відволікатиме від поганих думок. А ще, іграшка допомагає дитині адаптуватися до нових умов та не відчувати себе самотнім.
Психолог додає, що перед тим як це зробити, необхідно обговорити з учителем молодших класів, чи не виникне між дітьми конфлікт через принесену іграшку. Може статися таке, що інші будуть глузувати з дитини, дражнити її або забирати в неї іграшку, через що дитина буде переживати булінг. Тому, обговорювати будь-які дії та пропозиції потрібно з вчителем, який розкаже про структуру навчання в середині класу. Це допоможе уникнути конфліктів, сварок, булінгу та непорозумінь. Краще всього робити це синхронно.
Що робити, якщо дитина не хоче йти в школу?
Якщо дитина категорично відмовляється йти до школи, то психолог радить поговорити з дитиною вдома в спокійній обстановці на тему важливості навчання, навіть, під час війни.
Є діти, які фізично не готові до навчання офлайн й ніякі розмови або прохання не переконають їх навчатися. А все тому, що їх мозок ще не готовий концентрувати увагу стільки, скільки потрібно й обробляти та запам’ятовувати великий об’єм інформації. У цьому випадку, батькам необхідно звернутися до психолога, який здатний провести тестування й визначити ступінь готовності дитини до навчання в тому чи іншому форматі.
В свою чергу, батьки не повинні говорити: “Не будеш вчитися – не буде майбутнього”, так як ніхто не знає, що їх чекатиме в майбутньому. Також, не варто використовувати фрази, які на думку батьків є «стимулом» для навчання. Наприклад, “будеш вчитися – ми купимо тобі кіндер-сюрприз або новий телефон».
Такий підхід сформує лише неправильну систему цінностей, а не мотивує дитину навчатися. Навчальна мотивація – це коли “я відвідую школу для того, щоб дізнаватися про цей світ, вчитися та пізнавати багато нового, краще дізнатися про себе в цьому світі й про те, чим я буду корисний цьому світу”. А коли дитину змушують або стимулюють навчатися, то виходить, що вона є об’єктом, якого не питають, чи хоче вона, чи зможе, про що вона думає, а не суб’єктом своїх власних дій та побажань.
Також, психолог додала, що з дитиною необхідно розмовляти по дорослому, а не як з маленькою дитиною.
Як правильно годувати птахів взимку: корисні продукти та заборони Зима – важкий період для птахів,…
Як зберегти картоплю свіжою до весни Картопля – головний овоч української кухні, тому її часто…
26 січня: день преподобного Феодора Студита 26 січня православна церква вшановує пам'ять преподобного Феодора Студита,…
Гречана каша – це універсальна страва, яка може бути як гарніром, так і повноцінним обідом.…
Чому небезпечно заряджати телефон поряд із собою вночі Більшість людей звикли заряджати свої смартфони вночі,…
27 січня - день Іоанна Златоуста: традиції, прикмети та молитви 27 січня православний світ вшановує…