Стомлення ґрунту виражається в погіршенні врожайності культурних рослин.
Врожаї з кожним роком радують вас все менше, хоча ви робите все так само, як і раніше? Дерева ростуть дуже повільно, а квіти постійно хворіють? Можлива причина всіх ваших бід — втома ґрунту. Ґрунтові можна допомогти різними способами. Ми розповімо вам про найбільш ефективні, з допомогою яких ви зможете повернути землі колишню родючість, інформує Ukr.Media.
Що таке ґрунтоперевтома
Стомлення ґрунту виражається в погіршенні врожайності культурних рослин через зниження родючості ґрунту. Ґрунт вже не може давати рослинам стільки поживних речовин, вологи та повітря, скільки їм необхідно для нормального росту і плодоношення.
Ознаками того, що ґрунт втомився, є:
Чому ґрунт втомлюється
Стомлення ґрунту насамперед виникає тоді, коли рослини довгий час вирощуються на одному і тому ж місці. Це може призвести до негативних наслідків:
Існує ще кілька причин того, що в ґрунту настає стомлення:
Що робити, якщо ґрунт втомився
Чи можна допомогти ґрунту подолати втому? Так, якщо постаратися, то це можливо. Ми пропонуємо вам кілька варіантів, як впоратися з цією проблемою.
Спосіб 1 — дотримання сівозміни
Для здійснення правильної сівозміни потрібно звернути увагу на 2 моменти:
Час розкладання отруйних речовин у кожної культури різний. Залежно від нього, на колишнє місце городні культури можна повертати не раніше, ніж через:
Можна спробувати таку модель чергування культур:
Що стосується попередників, то зверніть увагу на загальні правила чергування:
Спосіб 2 — посів сидератів
Посів сидератів — ще один хороший спосіб реанімувати ґрунт. Підійдуть будь-які рослини, які швидко нарощують зелену масу: і ріпак, і віка, і люпин, і редька олійна, і гірчиця. Їх сіють на порожній ділянці, а через 1,5-2 місяці скошують. Забиті у землю, ці трави всебічно допомагають їй:
3 кг сидератів за запасами поживних елементів дорівнюють 1,5 кг гною. Проте доступність їх для дачників набагато вища, а ціна — нижча.
Спосіб 3 — внесення добрив
Восени внесіть у втомлений ґрунт будь-яке органічне добриво. Це можуть бути і компост, і перегній, і гній — не менше 1-3 кг на 1 кв. м. Їх можна замінити повним мінеральним добривом. Мета цих дій — максимально наситити “голодний” ґрунт, дати йому підготуватися до весняної посадки рослин.
Постійне глибоке перекопування ґрунту по 2-3 рази на рік приносить йому не користь, а шкоду. Змінюючи пласти ґрунту місцями, ми зачіпаємо і його мешканців. Мікроорганізми, які жили внизу, без доступу кисню, виявляються зверху і гинуть. І навпаки, весь живий ґрунтовий світ з верхнього шару потрапляє вниз і теж гине, тому що жити без кисню він не може. Щоб відновити мікрофлору, ґрунтові потрібен час.
Спосіб 4 — поліпшенняґрунту
Щоб поліпшити корисні властивості ґрунту, треба знати його склад та рівень кислотності. Ці знання допоможуть вам виправити всі недоліки.
Якщо на вашій ділянці підвищений рівень кислотності, його необхідно знизити, так би мовити, “розкислити” ґрунт. Найвідоміші способи внесення доломітового борошна, деревної золи або вапна.
Щоб зробити важкий глинистий ґрунт більш пухким, водо — і повітропроникним, у нього слід додати пісок або торф — не менше 1 кг на 1 кв. м. Допоможе також внесення органічних добрив. Ще один спосіб поліпшити ґрунт з великим вмістом глини — вапнування.
На піщаному ґрунті хорошого урожаю вам ніколи не дочекатися. Щоб підвищити його родючість, внесіть велику кількість органіки або посійте сидерати. Якщо побачите дощових черв’яків, можете вважати, що із завданням ви впоралися. Ці створення свідчать про підвищення родючості ґрунту.
Що ви робите, коли втомлюєтеся? Спите? Відпочиваєте? Їсте? Ґрунт теж потребує відпочинку. І якщо ви не можете дати йому перепочинок, то хоча б нагодуйте.
Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…
Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…
В домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…
Найкраще добриво для герані — з того, що під ногами! 🌸 Не купуйте, зробіть самі…
Як правильно підготувати цибулю на перо: поради досвідчених городників Вирощування зеленої цибулі — одне з…
Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ —…