Процес вирощування огірків забирає чимало часу та сил. Постійно виникають різні складнощі, наприклад, на рясно квітучих кущах майже відсутня зав’язь.
Пустоцвіт означає відсутність врожаю. Він може мати різні причини, але найчастіше це пов’язано з порушенням агротехніки.
Можливі причини та поради як їх виправити.
Зав’язь на огірках не буде формуватися при:
У спекотні дні огіркам, які ростуть в теплиці, влаштуйте їм провітрювання. Рослини у відкритому ґрунті вберегти від спеки вкрай складно. У холодну пору можна організувати для огірків, незалежно від місця їх посадки, додаткове укриття.
У процесі росту, огірки потребують підживлення. Його проводять в певні терміни та при дотриманні рекомендованих доз. Так, відсутність зав’язі може викликати надмірне надходження азоту. В зв’язку з цим, процес плодоутворення загальмовується, а рослина продовжуватиме нарощувати зелену масу. Щоб усунути надлишок азоту, проведіть фосфорну підгодівлю, розчиніть у 10 л. води 2 ст. л. суперфосфату.
Огірки люблять простір й загущена посадка призводить до не отримання в повній мірі харчування, вологи, сонячного світла та кисню. В таких умовах велика ймовірність появи пустоцвіту. Висаджуйте насіння огірків на відстані 20 см одне від одного. Щоб виправити допущену помилку, висмикніть між здоровими слабші екземпляри.
Поливати огірки холодною водою категорично не можна. Від цього рослина скине всю зав’язь та квіти й загальмовує свій ріст. Поливайте огірки відстояною та попередньо прогрітою до температури близько + 25 градусів водою.
Пустоцвіт може бути пов’язаний з зараженням огірків грибковими хворобами. Так, пожовтіння та в’янення зав’язі може бути в результаті розвитку бактеріозу. Застосуйте фунгіциди.
Якщо причина не відома, проведіть прищипування кущів. Завдяки цьому з’являться нові бічні пагони з жіночим суцвіттям. При відсутності зав’язі прищипніть всі наявні точки зростання.
У відсутності зав’язі та для стимуляції її появи:
При відсутності зав’язі на кущах огірків, негайно встановіть причину та вжийте всіх можливих заходів для підвищення врожайності.
Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…
Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…
Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…
Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…
Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…
Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…