Categories: Поради

Щоб буряки та морква виросли солодкими, слід дотримуватися певних правил догляду за ними

Щоб буряки та морква виросли солодкими, слід дотримуватися певних правил догляду за цими культурами.

Перед посівом буряка та моркви не потрібно додавати органічні добрива в ґрунт, особливо свіжий гній. Це підвищить рівень азоту, тоді овочі матимуть присмак йоду, колір буде не природним, а вигляд кострубатим та покрученим.

Ці дві культури люблять гарне освітлення, тому їх висівають на сонці. Повторне висаджування на тій самій ділянці можливе лише через три-чотири роки.

Можна висадити на ділянці горох, ранню картоплю, огірки, цибулю, а після них вже наступного року можна буде сіяти буряк та моркву.

Ці два овоча люблять нейтральний ґрунт. Якщо він буде слабо-кислим, тоді в плодах знизиться вміст цукру. Для нейтралізації кислоти потрібно провести вапнування. Це робиться восени, один раз на 6-8 років. Знадобиться 0,3-0,5 кг вапна на 1 м. кв., який потрібно розкидати на ділянці та граблями змішати з землею.

Підгодівля цим двом культурам, також, необхідна. Влітку можна внести розчин нітроамофоски – на 10 літрів води 30-40 гр. Поливають розчином міжряддя по 2-3 літрів, а потім звичайною водою.



В серпні моркву та буряк потрібно підживлювати мікродобривами, в складі яких містяться марганець й бор. Тоді коренеплоди будуть збагачені вітамінами та цукром. На 10 літрів води потрібно додати по 1 ч. л. бору та марганцю, а потім полити розчином міжряддя, після чого здійснюється полив звичайною водою.

Деревний попіл, також, містить в собі бор, марганець, мікро- та макроелементи. Потрібно додати по пів склянки на один метр та розрівняти разом з ґрунтом, після чого полити.

Бурякам подобається кухонна або морська солі.  Під час вегетації їх підживлюють сольовим розчином не менше трьох разів. Для цього на 10 літрів води додають 10-15 грамів солі. Полив здійснюється по 5 літрів на 1 м. кв.

Підгодівлю для моркви проводять в кінці серпня, використовуючи борну кислоту. На 1 літр гарячої води додають 1 ч. л. бору, потім розводять розчин з 10 літрами води. Зачекайте до повного охолодження, після чого обприскайте рослини.



В моркви може бути гіркий присмак. Це відбувається тому, що вона захищається від морквяної мухи. Щоб цього уникнути, можна скористатися тютюновим пилом. Під час проріджування грядок, посипте міжряддя цим засобом.

Recent Posts

Швидкий спосіб прогнати мишей з дому. Біжать без оглядки

Як позбутися щурів і мишей взимку без шкоди Взимку гризуни шукають теплі місця з легким…

13 години ago

Головні помилки по догляду за спатифілумом, через які жовтіє та опадає листя

Як доглядати за спатифіллумом, щоб уникнути жовтіння листя Спатифіллум, відомий як "жіноче щастя", — ніжна…

13 години ago

Головні причини, чому не можна залишати зарядне в розетці. Ніколи не робіть так

Чому не варто залишати зарядний пристрій у розетці без телефону Залишати зарядку в розетці без…

14 години ago

Головні причини, чому мутніє розсіл в банці з огірками, та чи можна після цього їх їсти

Каламутний розсіл у банках з огірками: основні причини та як їх уникнути Каламутний розсіл у…

14 години ago

Розчин, який допоможе легко відчистити конфорки газової плити від нагару та жиру

Як легко очистити конфорки на газовій плиті Газові конфорки швидко забруднюються жиром і нагаром, але…

3 дні ago

Чому голуб заглядає у ваше вікно, та на що потрібно звернути увагу в першу чергу

Голуби на підвіконні: народні прикмети та їх значення Голуби є частиною міського життя і майже…

3 дні ago