Categories: Поради

Щоб буряки та морква виросли солодкими, слід дотримуватися певних правил догляду за ними

Щоб буряки та морква виросли солодкими, слід дотримуватися певних правил догляду за цими культурами.

Перед посівом буряка та моркви не потрібно додавати органічні добрива в ґрунт, особливо свіжий гній. Це підвищить рівень азоту, тоді овочі матимуть присмак йоду, колір буде не природним, а вигляд кострубатим та покрученим.

Ці дві культури люблять гарне освітлення, тому їх висівають на сонці. Повторне висаджування на тій самій ділянці можливе лише через три-чотири роки.

Можна висадити на ділянці горох, ранню картоплю, огірки, цибулю, а після них вже наступного року можна буде сіяти буряк та моркву.

Ці два овоча люблять нейтральний ґрунт. Якщо він буде слабо-кислим, тоді в плодах знизиться вміст цукру. Для нейтралізації кислоти потрібно провести вапнування. Це робиться восени, один раз на 6-8 років. Знадобиться 0,3-0,5 кг вапна на 1 м. кв., який потрібно розкидати на ділянці та граблями змішати з землею.

Підгодівля цим двом культурам, також, необхідна. Влітку можна внести розчин нітроамофоски – на 10 літрів води 30-40 гр. Поливають розчином міжряддя по 2-3 літрів, а потім звичайною водою.



В серпні моркву та буряк потрібно підживлювати мікродобривами, в складі яких містяться марганець й бор. Тоді коренеплоди будуть збагачені вітамінами та цукром. На 10 літрів води потрібно додати по 1 ч. л. бору та марганцю, а потім полити розчином міжряддя, після чого здійснюється полив звичайною водою.

Деревний попіл, також, містить в собі бор, марганець, мікро- та макроелементи. Потрібно додати по пів склянки на один метр та розрівняти разом з ґрунтом, після чого полити.

Бурякам подобається кухонна або морська солі.  Під час вегетації їх підживлюють сольовим розчином не менше трьох разів. Для цього на 10 літрів води додають 10-15 грамів солі. Полив здійснюється по 5 літрів на 1 м. кв.

Підгодівлю для моркви проводять в кінці серпня, використовуючи борну кислоту. На 1 літр гарячої води додають 1 ч. л. бору, потім розводять розчин з 10 літрами води. Зачекайте до повного охолодження, після чого обприскайте рослини.



В моркви може бути гіркий присмак. Це відбувається тому, що вона захищається від морквяної мухи. Щоб цього уникнути, можна скористатися тютюновим пилом. Під час проріджування грядок, посипте міжряддя цим засобом.

Recent Posts

Три вдалі способи зберігання кропу. Навіть зимою буде як тільки з грядки

Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…

1 день ago

150 грамів на 10 літрів води і про капустянку можна забути: захищаємо ділянку від ненажерливого шкідника

Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…

1 день ago

Місячний посівний календар на липень 2025. Сприятливі та не сприятливі дні

Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…

3 дні ago

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…

1 тиждень ago

Навіщо досвідчені кухарі в киплячу воду з яйцями кидають сірники. Варто знати кожній господині

Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…

1 тиждень ago

Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати

Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…

1 тиждень ago