Написаний поетом Максом Ерманном в далекі 1920-ті роки минулого століття, твір настільки мудрий і проникливий, що увійшов в історію, і йому навіть присвячена ціла стаття на Вікіпедії! Називається поема Desiderata.
«Серед метушні та галасу йди з миром по життю своєму; і пам’ятай про те, що можна спокій в тиші знайти.
По можливості, без зайвих поступок, зберігай добрі стосунки з усіма.
Правду говори спокійно й ясно; та інших вислуховуй, так навіть дурням та немудрим є, що сказати.
Уникай крикунів та агресивно налаштованих людей; вони лише дратують дух твій.
Якщо станеш порівнювати себе з іншими, марність й гіркота можуть опанувати тобою, бо завжди знайдуться ті, хто буде або кращим, або гіршим за тебе.
Радій досягненням та планам своїм. Прагни до успіху, нехай навіть скромному; лише він один – твоє справжнє надбання в цьому мінливому світі.
Будь обережний в справах своїх, так як світ сповнений шахрайства. Але не дозволяй обману приховати від тебе чесноти: багато хто прагне до високих ідеалів, та всюди життя повне героїзму.
Будь самим собою. А особливо, не демонструй удавану прихильність. Також не будь цинічним, коли маєш справу з любов’ю, оскільки серед нудьги й розчарувань лише вона одна, подібно траві, відроджується знову і знову.
З вдячністю приймай плин часу й без жалю розлучайся з тим, що радувало тебе в молодості.
Розвивай силу духу, щоб була вона тобі захистом від ударів долі. Але не дозволяй темним думкам опанувати тобою. Втома й самотність породжують безліч страхів.
Не забувай про дисципліну, будь добрим до самого себе.
Ти, подібно до дерев й зірок, народжений Всесвітом. І у тебе є право бути тут. Усвідомлюєш ти чи ні, але Всесвіт розвивається так, як треба.
Тому живи в мирі з Богом, яким би ти його собі не уявляв. І чим би ти не займався, й які б не були твої прагнення, серед шуму та плутанини зберігай спокій в душі своїй. Незважаючи на фальш, тяжку працю та нездійснені мрії, наш світ все ж таки прекрасний.
Не сумуй. І намагайся бути щасливим».
Автором тексту є Макс Ерманн (Max Ehrmann), поет й адвокат зі штату Індіана (США). Він жив з 1872 по 1945 рік. У своєму щоденнику Макс написав: «Я б хотів, якщо у мене це вийде, залишити після себе подарунок – невелике есе, перейняте духом шляхетності». Десь наприкінці 20-х років він якраз й створив «Напуття».
Близько 1959 року ректор церкви Св. Павла в Балтиморі додав цю поему в папку текстів для свого приходу. При цьому напис на папці свідчив: «Стара церква Св. Павла, 1962 р.» (У 1962 році вона була заснована).
Парафіяни церкви передавали цю папку один одному. У 1965 році один з гостей парафіянина побачив цей текст й зацікавився ним. Йому здалося, що «Напуття» є вітальною листівкою на Різдво. А так як текст лежав у папці «Стара церква Св. Павла, 1962 р.», гість вирішив що в цьому році в цій церкві текст і був знайдений.
Так народилась легенда.
Дізнайтеся, як приготувати соковиту курку в духовці за допомогою простих кулінарних хитрощів. Соковита курка в…
Слимаки — це часта проблема для дачників, адже вони завдають значної шкоди рослинам, пошкоджуючи листя,…
Багато хто вважає, що килими на стінах вішали лише заради краси, але це не зовсім…
Орхідеї мають різноманітні форми, кольори й аромати, але взимку ці рослини потребують особливого догляду. У…
Вода – невидимий, але незамінний елемент для курей-несучок Для успішного вирощування курей-несучок важливі всі аспекти…
Ніжна печінка на вечерю за 3 хвилини Ця страва стане ідеальним вибором для швидкої та…