Рослини-сидерати – це рослини, які мають в собі мінеральні речовини, а ще їх називають «зеленим добривом». Рослини-сидерати відмінно замінюють мінеральні добрива. Тож, яку користь несуть рослини сидерати? Давно відомо, що родючість грунту забезпечують хробачки та різні мікроорганізми, які живуть в землі. Яким чином? Хробаки та інші мікроорганізми їдять органічні речовини (рослини-седерати), а їхні випорожнення і є мінерально-органічним добривом для наших овочевих культур. Отже, сидерати – це рослини, які спеціально висіваються, щоб підгодувати хробачків і підтримати родючість грунту. Джерело
Рослини-сидерати виконують такі функції:
Які рослини-сидерати сіяти?
При сіянні рослин-сидератів також потрібно враховувати сівозміну: якщо посієте гірчицю як сидерат, а слідом за нею посадите капусту, то не чекайте гарного врожаю, тому що ці рослини з одного сімейства.
До сімейства хрестоквіткових (капустяних) відносяться:
Після цих седератів садити (хрестоцвітні) салати і капусту не можна.
Ці сидерати збагачують грунт фосфором і сіркою, а також ці рослини добре оздоровлюють, структурують і розпушують грунт.
До родини бобових відносяться:
Ці сидерати збагачують грунт азотом, структурують грунт, а на їхніх корінцях живуть азотофіксуючі бактерії. Ці рослини абсолютно замінюють селітру.
Увага! При застосуванні конюшини і люцерни потрібно пам’ятати, що вони дуже швидко розростаються і заплітають все своїм корінням. Люцерна і конюшина – багаторічники, і просте підрізання – не перешкода для їх подальшого зростання.
До сімейства злакових відносять:
Ці рослини-сидерати збільшують кількість калію в грунті, добре пригнічують бур’яни, а також структурують і розпушують грунт.
Фацелія – універсальний абсолютно нешкідливий сидерат. ЇЇ можна садити перед будь-якими культурами. Фацелія добре захищає розсаду томатів, огірків і капусти. Розсаду цих культур можна висаджувати на грядку між молодою фацелією.
Дуже ефективним є використання сумішей різних культур, а саме бобових і злакових сумішей.
Коли сіяти сидерати?
Сіяти сидерати можна весною, літом, восени.
Весна. Сіють сидерати навесні не тільки для поліпшення родючості, а й для забезпечення хороших умов для розсади. Потрібно сіяти сидерати таким чином, щоб вони встигли підрости до моменту висаджування розсади на грядці. Розсаду садіть в ряди зі зростаючими сидератами, вони (рослини-сидерати) забезпечать захист від палючого сонця і від нічних холодів. Коли у сидератів почнуть з’являтися бутони, підріжте їх сапкою, всі зрізані рослини залиште на грядці в якості мульчі.
Які сидерати краще сіяти весною?
Літо. Влітку також можна сіяти сидерати, так само як і весною. Але ще один важливий сезон для посіву сидератів – це осінь.
Осінь. Як тільки зберете врожай з грядки, в цей же день посійте зелені добрива. Це може бути фацелія, гірчиця, жито.
Навесні ті сидерати, що перезимували підріжте сапкою або культиватором і, якщо необхідно, полийте розчином ефективних мікроорганізмів для отримання швидшого родючого шару.
Ефективні мікроорганізми — це корисні бактерії, дріжджі та грибки, які беруть участь у переробці рослинних решток.
Найпростішим в приготуванні є настій кропиви та бур’янів. Його витримують у затінку 7 днів. На 1 л настою додають 10 л води і поливають сидерати. Таким настоєм можна підживляти майже всі городні та садові культури. Не рекомендується лише поливати грядки з часником та цибулею — дуже швидко перо на них пожовкне.
Коли зрізати рослини-сидерати
Щоб від рослин-сидератів отримати максимальну користь, потрібно знати, як і коли їх зрізати.
Запам’ятайте!
Перекопувати грядки, де росли рослини-сидерати не можна, тому, що ви порушуєте структуру грунту, яку так ретельно створювали природні помічники. Перекопування руйнує родючість грунту і вбиває корисні мікроорганізми. Рослини-сидерати достатньо підрізати сапкою або культиватором, щоб вони подіяли в якості мінеральних добрив. НЕ ПЕРЕКОПУВАТИ!!!
Сійте сидерати на городі, і нехай ваші овочі, ягоди і фрукти будуть смачними та корисними.
Багатих врожаїв!!!
Буряк із кулак — не міф! Просто підживіть його правильно 💪🍠 Більшість городників ллють гній…
Як вивести кульбаби з газону: поради експерта з органічного догляду Кульбаби — одні з найпоширеніших…
Чим підживити перець навесні: очікуйте на багатий врожай Щоб отримати справді багатий урожай перцю, не…
Часник у травні: що підлити, щоб не жовтів і давав великий врожай Травень — найважливіший…
Йод використовують не тільки в медицині, але й для підживлення багатьох культур, в тому числі…
Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…