Найбільш суворим у 40-денний піст вважається останній тиждень перед Пасхою, який називають страсним.
Великий піст 2019 розпочався 11 березня, а закінчиться він зовсім скоро — 27 квітня. Якщо всі попередні дні посту для вас були складними за певних заборон на продукти тваринного походження, то постривайте, ви ще не знаєте, що можна їсти у Страсний тиждень, інформує Ukr.Media.
Найбільш суворим у 40-денний піст вважається останній тиждень перед Пасхою, який називають страсним.
Під час усього посту під забороною продукти тваринного походження, рибу можна тільки в деякі дні. Також заборонено вживати макаронні та булочні вироби, сіль, прянощі, солодощі та алкоголь. Страсний тиждень у плані раціону ще суворіший. Цього року він припадає на 21-27 квітня. Протягом усього тижня потрібно строго дотримуватися канонів Великого посту.
За церковним статутом в Страсний тиждень не можна їсти так звану скоромну їжу. До цієї категорії відносяться всі продукти тваринного походження: м’ясо і субпродукти, птиця, яйця, молоко і молочні продукти (сир, кефір, йогурт, масло, сир, сметана, вершки і страви з них), шоколад, здобна випічка, кава, алкоголь. Крім того, якщо під час деяких днів посту можна було дозволити собі рибу і рибну ікру, то харчування в Страсний тиждень їх повністю виключає.
Що можна їсти в Страсний тиждень
Що можна їсти по днях в Страсний тиждень? Харчування у ці сім днів вимагає особливої строгості від православних. Під час останніх днів Великого посту можна було вживати гарячу тушковану або варену їжу, навіть вино. У Страсний тиждень готуйтеся до сироїдіння і сухоїдіння. Навіть рослинні олії можна додавати. Такий раціон повинен допомогти очистити організм від зашлакованості і підготувати до вживання білкової їжі на Великдень.
Харчування в Страсний тиждень по днях
З понеділка по четвер, а також в суботу перед самим святом, рекомендовано їсти лише один раз на день, при чому помірні порції. Не варто з’їдати за один присід все, що можна було б їсти цілий день.
Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…
Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…
Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…
Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…
Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…
Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…