Як приготувати швидко й без замочування горох, який потрібно довгий час варити, а особливо торішний, “старий”, який кипить годинами.
Пропонуємо два методи, які змусять горох варитися швидко.
Важлива порада: готувати горох краще у невеликій кількості води, щоб вона покрила його не більше ніж на 2-3 см. Таким чином, він буде повільно тушкуватися, а не сильно кипіти. При інтенсивному кипінні зерна швидко зваряться зверху, а в середині – будуть ще твердим. Беріть для цього посудину з товстими стінками.
Перший метод. Промивання.
Закип’ятіть горох, злийте рідину та промийте його. Зробіть так ще раз, а вже втретє залиште варитися в іншій воді. Це позбавляє від піни та борошняного осаду, які ускладнюють його приготування.
Другий метод. Льодяна вода.
Залийте горох водою вище на 1-2 см. Далі, через кожні 5-7 хвилин вливайте пів філіжанки холодної води. Збільшувати вогонь не потрібно, горох згодом самостійно закипить, а можна просто вкидати льодяні кубики з морозилки. Метод контрастних температур використовують для всіх “продуктів повільного приготування” – бобових, кислої капусти та солоних огірків.
Ще один метод кардинального припливу.
Як тільки горох трохи привариться, потовчіть його товкачкою з отворами для картоплі. Він перетвориться в пюре й через 7-10 хвилин страва буде готова. З неї можна готувати гороховий суп чи пюре.
Смачного!
Як назавжди позбутися чорних плям на трояндах: простий природний спосіб Чорна плямистість – поширена грибкова…
Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…
Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…
Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…
Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…
Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…