Сансевієрія – це рослина з товстим та прямим листям. Її забарвлення та візерунки можуть бути різними. Таку рослину вирощують навіть в домашніх умовах, бо їй не потрібен особливий догляд й вона гарно витримує посуху та затінок. Також, сансевієрія має багато корисних властивостей, які мають гарний вплив на здоров’я та самопочуття. Рослина очищує повітря від бактерій, шкідливих пар від фарби та інших хімікатів, а також, поглинає випромінювання побутових приладів. Сансевієрія виробляє кисень, через що покращується сон та мозкова активність. За повір’ям, ця рослина вбирає негативну енергетику та залучає успіх й достаток. Вона є символом мудрості, сили та довголіття.
Сансевієрії не потрібен особливий догляд. Вона буде рости й на сонячному боці та в затінку. Однак, не ставте її під прямими сонячними променями, щоб листя не отримало опіків. Не проводьте пересадку рослини частіше 1 разу на 2-3 роки, бо їй потрібен тісний горщик. Полив здійснюється помірно, без застою води. Краще поливати сансевієрію, коли верхній шар ґрунту висохне. В зимовий період кількість поливів зменшується до мінімальної кількості. Також, не можна обприскувати листя, щоб не виникло гниття та плям.
Підгодівля сансевієрії проводиться раз на місяць під час вегетації. Для цього використовують слабкий розчин комплексних добрив для декоративно-листяних рослин. Взимку підгодівля не потрібна.
Щоб розмножити рослину, використовуються різні способи – розподіл куща, живцювання листя або насінням. Розподіл куща робиться під час пересадки рослин. Для цього від неї відокремлюють частини з корінням та саджають в окремі горщики. Для живцювання потрібно відрізати листок рослини та розрізати його на частини по 5-10 см завдовжки. Потім засипте їх піском або перлітом та поставте в теплому й світлому місці. Через декілька тижнів з’являться нові рослини. Розмножувати сансевієрію насінням складно та довго. Для цього потрібна теплиця та постійний контроль за рівнем вологості й температури.
Сансевієрія не лише прикрасить житло, а й очистить повітря, наситить його киснем, захистить від шкідливих випромінювань та негативу. Їй не потрібен особливий догляд та її легко розмножувати. Тому, це ідеальна рослина, особливо якщо в будинку живуть діти.
Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…
Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…
Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…
Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…
Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…
Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…