Categories: Цікаве

Цікава історія одного професора про те, чому нам не щастить.

«Мені в житті не щастило з моменту мого зачаття…» — так почав цю історію літній професор.

Група бізнесменів, підприємців, управлінців, які приїхали в кінці 90-х в каліфорнійський університет за новими технологіями в маркетингу і PR, були стурбовані одним питанням: «звичайно, вам-то добре тут говорити… якби у нас такі податки/закони/вчителі/батьки/гроші/можливості… і т. п. були, — ми б….». Але тут літній професор перебив людей, які горланили. І далі слідувала красива історія, інформує Ukr.Media.

Він вийшов з-за кафедри, присів якось бочком на першу парту і вимовив цю саму фразу: «Мені в житті не щастило з моменту мого зачаття…»

– Хочете, розповім свою сумну історію?

– Звичайно ж, так! — закивали всі. І приготувалися його жаліти.

Урок на все життя:

– Мені в житті не щастило з самого моменту мого зачаття…

Мій батько, перебивався випадковими грошима, був без стабільного заробітку. Він зник з мого життя, як тільки дізнався, що його неповнолітня подружка — дівчина-мулатка, яка воліє нічний спосіб життя, — «залетіла». Його як вітром здуло! Тому я — безбатченок.

Моє невезіння тільки починалося… Юна мулатка, хоч і виносила мене майже до терміну, але тільки зачувши мій перший крик, відразу, на пологовому столі, відмовилася від мене. Так я, слабкий, беззахисний малюк, який щойно прийшов у цей чужий, незнайомий світ, залишився зовсім один… Все, що залишалося — кричати від безвиході на весь Всесвіт на руках акушерки.

Далі — більше… Мені фатально не щастило… Мене не всиновили у дитинстві я був дуже слабкою, хворобливою дитиною. До того ж у ті роки, народжений від мулатки, я взагалі мав мало шансів бути усиновленим. Тому з Будинку малятка, я прямо потрапив у дитячий будинок.

Ну, тут вже… не щастить так не щастить! Це був дитячий будинок для «кольорових» дітей, яких нас там тільки не було… Я сповна відчув на собі все: і як б’ються китайці, і як плюються мексиканці, і як боляче щиплются чорні…

Не везло мені з навчанням… Вчителі довго не затримувалися і весь час змінювалися. Та, чесно кажучи, і не з усіх предметів вони у нас в дитячому будинку взагалі були. Тому зі школою у мене теж, як ви розумієте, не задалося. Ну, просто — тотальне невезіння!…

…Він помовчав. Посидів в тиші, дивлячись кудись у підлогу… Потім підняв очі на нас. Ми, звичайно співчутливо чекали продовження цієї історії, не розуміючи, до чого він взагалі все це почав, — адже так славно сперечалися з маркетингових задач всього півгодини тому.

– Я втомився розповідати вам це, — несподівано сказав він, — Це не моя історія… Хочете, я розповім вам свою?

Німа пауза… Нам залишалося тільки погодитися головами, тому що ми взагалі вже остаточно загубилися: де тут чия історія, для чого він взагалі все це нам розповідає, та ще й англійська мова для багатьох не просто в своїх тонкощах давався.



– А моя історія — ось… — продовжив він.

– Я по життю взагалі — дуже везуча людина!

Мені пощастило прямо з самого моменту мого зачаття, коли мій недолугий татусь зник з мого життя, і не менш недолуга матуся — раз і назавжди! Можливо він відчув, що не зможе дати мені всього того, що допоможе мені вижити. Я вдячний йому за те, що його рішення саме таке… Хто знає, яким би я виріс і що б зі мною сталося, якби моє дитинство пройшло поруч з ним. Можливо він інтуїтивно зрозумів, що цей слабкий малюк ніколи не зможе стати сильним поруч з ним і тому тихо ретирувався. І я вдячний йому за це.

А мені, між тим, продовжувало везти.

Юна мулатка відмовилася від мене прямо на пологовому столі. І це вже була удача! Тому що, якби вона забрала мене з пологового будинку, я взагалі не впевнений, що залишився б в живих… А так в мене, хоч і слабкого, недоношеного, з’явився шанс! Шанс на життя! І дала мені його вона… Моя недолуга сімнадцятирічна мати. Я вдячний їй за цю відмову. І навіть в думках не хочу уявляти, де б я жив, як і де пройшло моє дитинство, якби вона не відмовилася від мене. Ця її відмова теж надала мені сили. Адже оголошуючи Всесвіт своїм першим криком, я вже розумів, що сподіватися мені в цьому житті не було на кого, я один… А це, напевно, все ж якусь концентрацію внутрішньої енергії викликає, погодьтеся… — посміхнувся він.

Далі — більше!

Мені пощастило, що мене не усиновили в дитинстві. Інакше я, болючий, ослаблений малюк, одержав би, можливо, дуже комфортні тепличні умови і турботу, але чи допомогло б мені це стати сильнішим і впевненішим в собі? Чомусь я думаю, що ні. Саме життя в дитячому будинку навчило мене стійкості: я навчився у китайців битися, я перейняв у чорних їх «щипці», так і плюватися я можу ого-го як! Це не везіння!

Ну, а зі школою — це взагалі окрема пісня! Вчителів не вистачало і кілька предметів, бувало, вів один чоловік. В старших класах ми здружилися з вчителем біології, який був для нас «ходячою енциклопедією», — так захоплений він був захоплений своїм предметом. І от везіння, він же викладав у нас ще й математику, що дозволяло нам зустрічатися на уроках кожен день! Ми багато спілкувалися. Звичайно у мене були тільки відмінні оцінки по його предметах. І коли постало питання про вибір коледжу — я не роздумуючи, пішов туди, де потрібна була математика і біологія.

Потім був університет.

Потім — наукова робота.

Сім’я. Діти. Онуки. Правнуки…

Я радий тому, що народився під щасливою зіркою!

І вдячний Долі за везіння.

Він продовжував з посмішкою сидіти на краєчку стільця. А ми «переварювали» все щойно почуте…

– Ось дві історії, два погляди на одне і те ж життя, — сказав він, встаючи з парти, здіймаючи перед собою дві відкриті долоні, як шальки терезів, — яка Вам більше до душі?


Recent Posts

Смачна та ситна страва за 30 хвилин. Рідні будуть просити готовити їх частіше

Палюшки – смачна українська страва В українській традиційній кухні є цікавий рецепт простої та смачної…

22 години ago

Гарний рецепт приготування зефіру в домашніх умовах. Хоч губами їж

Домашній маршмелоу – простий і смачний десерт Популярний зефір маршмелоу легко приготувати вдома. Він не…

22 години ago

Що потрібно зробити 5 лютого, щоб отримати допомогу та заступництво святої Агафії

5 лютого – день святої мучениці Агафії 5 лютого православний світ вшановує пам’ять святої мучениці…

22 години ago

Чому не можна залишати брудний посуд на ніч. Багато господинь допускають цю помилку

Чому не можна залишати брудний посуд у раковині на ніч Після роботи часто не залишається…

22 години ago

5 лютого моляться до святої та просять здоров’я для себе та своїх рідних

5 лютого – день пам’яті святої Агафії У цей день люди звертаються до святої Агафії…

22 години ago

Перед тим як сіяти розсаду, потрібно провести обробку ґрунту, щоб не хворіла

Як знезаразити ґрунт перед посадкою Перед початком нового сезону важливо правильно підготувати землю. Один із…

22 години ago