Тюльпани дуже популярні. Ними прикрашають клумби. В період цвітіння вони дуже гарні, але варто знати, що робити з ними після цвітіння. Від правильного догляду за тюльпанами залежить їх цвітіння в наступному сезоні.
Дуже важливо видалити маточки та насіннєві коробочки на кінчику квітконоса. Відріжте їх за допомогою гострого секатора, ножа або ножиць чи просто відламайте руками. Таким чином рослина направить свою енергію на розвиток кореневої системи та дочірніх цибулин. Якщо цього не зробити, тюльпани будуть зав’язувати насіння, а це має негативний вплив на стан рослини.
Полив потрібно здійснювати обережно, щоб пройшла регенерація цибулин. Не видаляйте листя одразу після цвітіння. Залиште їх, поки вони засохнуть самі. Фотосинтез, який здійснюють листочки, надають тюльпанам необхідні поживні речовини для розвитку цибулин.
Коли цвітіння завершено, а квіти видалені, стебло та листя відмирають. Коли листя почне жовтіти та в’янути, викопайте цибулини й підготуйте до зберігання. Приберіть ґрунт, сухі корені та листя. Просушіть цибулини та зберігайте в прохолодному, темному, сухому й добре провітрюваному приміщенні при температурі 5-10 градусів тепла.
Цибулини тюльпанів зберігають в ящиках, наповнених піском або торфом. Також, допускається зберігання розсипом. В такому вигляді їх можна зберігати до вересня та потім посадити у відкритий ґрунт.
Деякі сорти тюльпанів потребують періоду спокою. Влітку в ґрунті відбуваються певні зміни, через які тюльпани можуть постраждати. Якщо їх викопати, вони будуть захищені від грибкових хвороб, які розмножуються у вологому та теплому середовищі. Також, викопування цибулин запобігає надмірному ущільненню цибулин. В наступному році можна розраховувати на пишне цвітіння та здорові рослини.
У липні час підживити капусту для гарного врожаю У липні капуста активно формує головки, тому…
Липневий догляд за полуницею: закладаємо фундамент для солодкого врожаю наступного року 🍓 Чому це важливо?У…
Секретна підгодівля моркви в липні: сусіди заздритимуть врожаю У липні морква активно нарощує коренеплід, і…
Як назавжди позбутися чорних плям на трояндах: простий природний спосіб Чорна плямистість – поширена грибкова…
Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…
Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…