Categories: Поради

У липні дуже важливо підживити полуницю, після збору врожаю

Полуниця на присадибній ділянці вже перестала плодоносити.

Деякі городники припиняють в цей момент догляд за рослиною. Але цього не можна робити. Більш того, в липні і серпні полуницю потрібно обов’язково підгодувати. А ось чим це краще зробити, дізнаєтеся з нашої публікації, інформує Ukr.Media.

Підгодівля полуниці після збирання врожаю

Після закінчення плодоношення полуниця, як і багато інших ягідних культур, не йде в стан спокою. А навпаки продовжує рости і розвиватися. Річ у тому, що у другій половині літа полуниця готується поступово до нового сезону і на ній закладаються квіткові бруньки. А саме від них залежатиме майбутній рясний урожай цих смачних і корисних ягід.

А щоб квіткові бруньки краще розвивалися, полуницю необхідно правильно і своєчасно підгодувати. Це найкраще робити або після дощу, або попередньо провівши ручний полив грядки з рослинами. У посушливу погоду полуницю обов’язково поливають і після внесення добрив.

Отже, чим же краще всього підгодувати полуницю після плодоношення? У цей час не можна вносити азотні добрива. Якщо в другій половині літа полуницю підгодувати такими добривами, то вона погано перезимує і може підмерзнути. А ось використання фосфорно-калійних добрив тільки вітається.

Для підгодівлі полуниці в липні і серпні можна приготувати таку суміш. На 10 л води розводять 20 г суперфосфату і 15 г сульфату калію. Такого розчину повинно вистачити на 1 кв. м. посадок. Через те, що суперфосфат досить погано розчиняється у воді, то краще його замочити на 10-12 годин в теплій воді. Полив проводять у міжряддя в ранкові години.

Також цю ж мінеральну суміш можна закласти в ґрунт і в сухому вигляді. Добрива в потрібній кількості розсипають по поверхні ґрунту, а потім просто його розпушують. Таке внесення добрив обов’язково поєднують з поливом.



Існує й інший варіант підживлення полуниці після збору врожаю. Для цього використовують настій коров’яку з додаванням деревної золи. Коров’як розводять у пропорції 1 до 10 і додають на кожне відро добрива по 100 г золи. Полуницю поливають під корінь, витрачаючи відро розчину на кожен квадратний метр. При бажанні в таке добриво додають суперфосфат ( 30 г на відро розчину).

Використовуючи один з перерахованих варіантів для підгодівлі полуниці, ви не тільки дозволите своїм рослинам правильно підготуватися до зими, але і сприятимете рясному врожаю ягід на майбутній рік.

Recent Posts

Щоб почистити духовку в середині від застарілого жиру, досвідчені господині використовують цей простий та дієвий засіб

Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…

21 годину ago

Рецепт смачного та корисного узвару на Різдвяні свята, за яким готовили ще наші бабусі

Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…

21 годину ago

Ніколи не чіпляйте ці іграшки на ялинку, щоб не накликати біди у свій дім

На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…

21 годину ago

Як приготувати живильний коктейль для орхідеї. Цвіте без зупинку

Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…

22 години ago

Розмноження троянд живцями взимку – це ефективний і популярний спосіб отримати нові кущі

Розмноження троянд живцями взимку – це ефективний і популярний спосіб отримати нові кущі. Дотримуючись кількох…

2 дні ago

Простий у приготуванні мандариновий десерт, який стане прикрасою вашого новорічного столу

На новорічному столі завжди хочеться здивувати гостей чимось незвичайним, і десерти тут не є винятком.…

2 дні ago