В кінці осені, коли врожай вже зібрано, садівники готують ділянки до зими. Дерева переходять в стан спокою. Щоб дерева добре пережили заморозки та дали в наступному сезоні гарний врожай, потрібно підгодувати їх в листопаді.
Особливо правильна підгодівля потрібна кісточковим плодовим деревам – сливі та вишні.
Підгодівля необхідна деревам, щоб взимку вони отримували достатню кількість поживних речовин з ґрунту. Також, це зміцнює їх імунітет та підвищує врожайність. Плодові дерева восени формують бруньки, з яких потім виросте новий врожай. Добрива допоможуть їм успішно перезимувати.
Терміни підгодівлі сливи.
Сливи удобрюють за 1 місяць до настання заморозків. Тому, краще проводити процедуру в першій половині листопада. Перед внесенням підгодівлі потрібно перекопати ділянку в радіусі 1 м навколо стовбура. В ці лунки вносять добрива.
Вибір підгодівлі.
Можна використовувати органічні або мінеральні добрива. Органіка більш дешева та універсальна. Мінеральні добрива потрібно вносити в правильному дозуванні, виходячи з потреб сливи.
Органічні добрива.
Таке підживлення підійде не лише для сливи, а й для інших кісточкових дерев.
Гній.
Підживлює корені та підвищує рівень врожайності. Не потрібно вносити свіжий та пташиний гній, бо в них міститься велика кількість азоту. Використовуйте перепрілий компост. На 1 м. кв. знадобиться 8 кг перегною. Приготуйте суміш з 1 кг компосту та 1 склянки вапна. Внесіть в перекопаний ґрунт та полийте.
Попіл.
Попіл з залишків рослин покращить мінеральний склад та кислотність ґрунту. На 1 м. кв. знадобиться 250 грамів попелу.
Кісткове борошно.
В ньому міститься велика кількість фосфору, що допомагає формувати плоди. На 1 м. кв. знадобиться 50 грамів борошна.
Після удобрення ґрунт слід замульчувати навколо стовбура дерева. При цьому можна використовувати торф, тирсу, опале листя та гілки хвої.
Мінеральні добрива.
Щоб повноцінно харчуватися, слива повинна отримувати достатню кількість калію, магнію та кальцію. Ці речовини покращують зимостійкість.
Суперфосфат.
В ньому містяться всі необхідні елементи. На 10 літрів води додайте 300 грамів сухої речовини. На 1 м. кв. знадобиться 60 мл розчину.
Калімагнезія.
Відмінний варіант для підгодівлі вишні, сливи та абрикоси. Добриво підвищує рівень врожайності. На одне дерево знадобиться 100 грамів речовини.
Сульфат, нітрат або хлорид кальцію.
Містять багато кальцію. При нестачі цієї речовини, колір листя стає бурим. На 10 літрів води додайте 25 грамів сухої речовини та полийте дерева в розрахунку по 200 мл на кожне.
Залізо.
Надає захист від шкідливих комах. Потрібно обприскати дерева розчином залізного купоросу. Обробка продовжується протягом 5 днів. Їх проводять раз на день вранці. Дерева, яким ще немає 5 років, потрібно підживлювати лише мінеральними добривами. Старшим підійде й органіка.
Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…
Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…
На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…
Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…
Розмноження троянд живцями взимку – це ефективний і популярний спосіб отримати нові кущі. Дотримуючись кількох…
На новорічному столі завжди хочеться здивувати гостей чимось незвичайним, і десерти тут не є винятком.…