Щоб виростити гарну та здорову розсаду, потрібно вибрати в якій тарі вона буде рости. Та як показує практика, вирощують її в будь-яких ємностях. Спеціалізовані магазини рекламують велику кількість всіляких парників на підвіконні, мініатюрних тепличок, касет для розсади та інше.
Дехто виготовляє ящики власноруч чи користується підручною тарою. А хтось купує в магазині товари: стаканчики з пластику, торфу, касети з ячейками для рослин.
Правильний варіант тари для вирощування розсади.
Овочі, які потрібно буде пікірувати, сійте в широку з невисокими бортиками тару. Для цього підійдуть пласкі миски або пластикові, прозорі кришки від тортів.
В такі касети можна сіяти насіння тільки одної рослини. Зазвичай вони використовуються для дорогих та декоративних рослин: еустема, петунія, баклажани, перець. Недоліками касетної тари вважаються лише те, що при вирощуванні розсади, земля в касетах висихає дуже швидко. Тому, потрібно ретельно слідкувати та вчасно поливати. Брати потрібно якісні касети, трішки дорожчі, тоді вони прослужать не один рік.
Це горщечки для вирощування розсади без пікіровки. Вони бувають круглої та квадратної форми. Але квадратні горщики підходять для підвіконня більше тому, що більш раціонально економлять площу підвіконня.
Для рослин, які більш інтенсивно ростуть та з чималою кореневою системою. Розсаду вирощують в цих горщиках без пікіровки.
Такі горщики використовують для посадки насіння безпосередньо в них або для проведення пікіровки в них розсади.
Торф’яні горщики дозволяють при висадці рослин у відкритий ґрунт, добре зберегти земляну грудку на коріннях розсади. Щоб не пошкодити коріння рослини можна садити їх разом з горщиком у землю.
Вони складаються з секцій на вигляд яєчних лотків. Беріть касети такі, щоб ячейки в них були глибиною не менше ніж 10 см., для нормального розвитку рослин. Перед висадкою в ґрунт, просто розріжте за допомогою секатора касети по секціях та садіть рослину разом з ячейкою не пошкоджуючи корені.
Ще один вид безрозсадного способу вирощування квітів та овочів для свого городу – це торф’яні таблетки. В них вже є всі поживні речовини, які потрібні рослині для проростання та подальшого розвитку. Особливо вони підійдуть більш ніжним рослинам, які не переносять стресу при пересадці або недостатнього поливу чи корисних речовин. В таких таблетках добре розвиваються та швидко ростуть всі без винятку рослини. Садять рослини в ґрунт разом з таблетками, що зберігає цілісність та неушкодженість кореневої системи та мінімізує стрес при зміні умов розвитку.
В домашніх умовах можна збити не глибокі дерев’яні ящики для посіву насіння на розсаду. Щоб надалі можна було б пікірувати її в касети чи горщики. Та якщо зробити ящики глибокі, приблизно глибиною 10-15 см., то в таку тару можна проводити пікіровку більш невибагливих до пересадки рослин.
Чому жовтіє полуниця: що робити і як урятувати кущі Іноді полуниця раптово змінюється — замість…
Щоб запобігти намерзанню льоду в холодильнику або морозильній камері, можна скористатися простим і доступним способом…
Буряк із кулак — не міф! Просто підживіть його правильно 💪🍠 Більшість городників ллють гній…
Як вивести кульбаби з газону: поради експерта з органічного догляду Кульбаби — одні з найпоширеніших…
Чим підживити перець навесні: очікуйте на багатий врожай Щоб отримати справді багатий урожай перцю, не…
Часник у травні: що підлити, щоб не жовтів і давав великий врожай Травень — найважливіший…