Categories: Секрети

Як часто та чим саме слід поливати огірки, щоб радували врожаєм ціле літо

Огірки складаються з води на 95%, тому для них потрібно забезпечити достатню кількість рідини, інакше плоди будуть гіркими, листя засохне, а зав’язі опадуть. Однак, надлишок води, також, негативно позначається на огірках.

Полив під корінь чи під листя.

Якщо погода гарна, тоді можна поливати їх будь-яким способом. Полив по листю краще проводити близько 9 години ранку, щоб весь день навколо рослин зберігався високий рівень вологості. Поливати огірки під сонцем не можна, рослина може отримати опіки. Під час поливу під корінь, ґрунт навколо зволожують в радіусі 15 см та на 15-20 см завглибшки. При цьому ґрунт поряд з кореневою шийкою повинен бути сухим, щоб корені не гнили. Поливати слід маленьким струменем води, землю ущільнювати не потрібно. Поливати під корінь можна вранці або ввечері. Також, можна забезпечити крапельний полив за допомогою пластикових пляшок. Для цього зріжте дно, зробіть багато отворів та вкопайте в міжряддях.

Полив огірків здійснюється лише теплою водою, температура якої становить 25-28 градусів. Таким чином зайва волога випарується, а потрібна надійде до овочів. При поливі холодною водою можна втратити зав’язі.

Полив у відкритому ґрунті.

До цвітіння полив здійснюється двічі на тиждень по 4-5 літрів на 1 м. кв. В момент зростання – 1 раз на 5 днів по 4-5 літрів на 1 м. кв. Після появи зав’язей – тричі на тиждень по 8-12 літрів на 1 м. кв. З другої половини серпня та до кінця сезону полив здійснюється один раз на 10 днів по 7-8 літрів на 1 м. кв. В прохолодну чи похмуру погоду полив варто скоротити, бо волога рослинами вбирається гірше. Через її надлишок може утворитися грибок, а коріння почне гнити.

Полив в тепличних умовах.

До цвітіння полив здійснюється 1 раз на день по 3-5 літри на 1 м. кв. Після появи зав’язей та в момент збирання врожаю – 1 раз на 2-3 дні по 10-14 літра на 1 м. кв. З другої половини серпня та до кінця сезону – 1 раз на 1-2 тижні по 10-14 літрів на 1 м. кв. В похмуру та прохолодну погоду полив скорочується так само, як при вирощуванні у відкритому ґрунті.

Полив в спеку.

В спекотну погоду полив повинен бути щоденним – в ранній або вечірній час. Або можна використовувати крапельний полив, за допомогою пластикових пляшок. Також, важливо розпушувати ділянку з огірками, щоб корені отримували достатню кількість кисню. Збір врожаю потрібно проводити вчасно – один раз на два дні, інакше рослина постаріє та не буде плодоносити.

Recent Posts

Три вдалі способи зберігання кропу. Навіть зимою буде як тільки з грядки

Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…

2 дні ago

150 грамів на 10 літрів води і про капустянку можна забути: захищаємо ділянку від ненажерливого шкідника

Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…

2 дні ago

Місячний посівний календар на липень 2025. Сприятливі та не сприятливі дні

Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…

4 дні ago

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…

1 тиждень ago

Навіщо досвідчені кухарі в киплячу воду з яйцями кидають сірники. Варто знати кожній господині

Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…

2 тижні ago

Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати

Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…

2 тижні ago