Categories: Секрети

Як часто та чим саме слід поливати огірки, щоб радували врожаєм ціле літо

Огірки складаються з води на 95%, тому для них потрібно забезпечити достатню кількість рідини, інакше плоди будуть гіркими, листя засохне, а зав’язі опадуть. Однак, надлишок води, також, негативно позначається на огірках.

Полив під корінь чи під листя.

Якщо погода гарна, тоді можна поливати їх будь-яким способом. Полив по листю краще проводити близько 9 години ранку, щоб весь день навколо рослин зберігався високий рівень вологості. Поливати огірки під сонцем не можна, рослина може отримати опіки. Під час поливу під корінь, ґрунт навколо зволожують в радіусі 15 см та на 15-20 см завглибшки. При цьому ґрунт поряд з кореневою шийкою повинен бути сухим, щоб корені не гнили. Поливати слід маленьким струменем води, землю ущільнювати не потрібно. Поливати під корінь можна вранці або ввечері. Також, можна забезпечити крапельний полив за допомогою пластикових пляшок. Для цього зріжте дно, зробіть багато отворів та вкопайте в міжряддях.

Полив огірків здійснюється лише теплою водою, температура якої становить 25-28 градусів. Таким чином зайва волога випарується, а потрібна надійде до овочів. При поливі холодною водою можна втратити зав’язі.

Полив у відкритому ґрунті.

До цвітіння полив здійснюється двічі на тиждень по 4-5 літрів на 1 м. кв. В момент зростання – 1 раз на 5 днів по 4-5 літрів на 1 м. кв. Після появи зав’язей – тричі на тиждень по 8-12 літрів на 1 м. кв. З другої половини серпня та до кінця сезону полив здійснюється один раз на 10 днів по 7-8 літрів на 1 м. кв. В прохолодну чи похмуру погоду полив варто скоротити, бо волога рослинами вбирається гірше. Через її надлишок може утворитися грибок, а коріння почне гнити.

Полив в тепличних умовах.

До цвітіння полив здійснюється 1 раз на день по 3-5 літри на 1 м. кв. Після появи зав’язей та в момент збирання врожаю – 1 раз на 2-3 дні по 10-14 літра на 1 м. кв. З другої половини серпня та до кінця сезону – 1 раз на 1-2 тижні по 10-14 літрів на 1 м. кв. В похмуру та прохолодну погоду полив скорочується так само, як при вирощуванні у відкритому ґрунті.

Полив в спеку.

В спекотну погоду полив повинен бути щоденним – в ранній або вечірній час. Або можна використовувати крапельний полив, за допомогою пластикових пляшок. Також, важливо розпушувати ділянку з огірками, щоб корені отримували достатню кількість кисню. Збір врожаю потрібно проводити вчасно – один раз на два дні, інакше рослина постаріє та не буде плодоносити.

Recent Posts

Чому краще не садити бузок біля дому: прикмети, забобони й поради садівників

Чи можна садити бузок біля дому: прикмети, забобони й поради садівників Бузок — один із…

1 день ago

10 г + 1 склянка води = ідеальний засіб від фітофтори: як приготувати концентрат для помідорів

Ідеальний засіб від фітофтори на помідорах: як приготувати концентрат, що врятує врожай Фітофтора — одна…

1 день ago

Чому жовтіє полуниця: що робити і як урятувати кущі

Чому жовтіє полуниця: що робити і як урятувати кущі Іноді полуниця раптово змінюється — замість…

2 дні ago

Намерзання льоду в холодильнику більше не буде: розказуємо що покласти, щоб усунути цю проблему

Щоб запобігти намерзанню льоду в холодильнику або морозильній камері, можна скористатися простим і доступним способом…

2 дні ago

Вирощуємо буряк! Чим підживити, щоб ріс великим, солодким і не тріскався — простий рецепт

Буряк із кулак — не міф! Просто підживіть його правильно 💪🍠 Більшість городників ллють гній…

4 дні ago

Бур’ян просто зникне: як позбутися кульбаб на ділянці. І не треба ніякої хімії

Як вивести кульбаби з газону: поради експерта з органічного догляду Кульбаби — одні з найпоширеніших…

4 дні ago