Навесні потрібно захистити посадки від капустянки. Ці комахи прокидаються та шукають їжу. При цьому вони можуть знищувати все на своєму шляху, особливо молоді саджанці.
Капустянка дуже небезпечна. За один раз самка може відкласти до 300 яєць. Тому, знищувати шкідника потрібно постійно. Вона харчується рисом, пшеницею, житом, ячменем, кукурудзою, вівсом та іншими злаками, горохом, сочевицею, квасолею, буряком, картоплею, морквою, капустою, кавунами, динями, огірками, гарбузами, цибулею, редисом, баклажанами, помідорами, земляним горохом, соняшником, льоном, тютюном й суницею. З молодих дерев капустянка може знищити яблуні, груші, сливи, вишні, черешні, абрикос та персик. Щойно помітили шкідника на ділянці, одразу переходьте до дій проти нього.
Мильний розчин.
Капустянка не любить миючі засоби та вилазить на поверхню, де її легко знищити. Для приготування розчину підійде звичайне мило або пральний порошок.
Пастки.
Намажте скляну банку варенням зсередини та налийте на дно 2 ст. л. Закопайте банку в землю, щоб краї знаходилися на поверхні. Капустянку приваблює солодке та вона залізе всередину, а вилізти не зможе.
Також, можна зробити пивну приманку. Капустянка дуже любить свіже пиво. Налийте його в пляшку з широким горлом та закопайте в ґрунт під кутом 45 градусів. Обприскайте лунку водою та накрийте будь-яким матеріалом. Зверху насипте невелику кількість землі.
Навесні можна використовувати настоянку валеріани. Кожні 7 днів після поливу під кожен кущ вливайте по 1 склянці розчину. За 3-4 тижнів капустянка залишить ділянку.
Щоб захистити картоплю від шкідника, замочіть її перед посадкою в препараті проти ґрунтових шкідників. Або можна полити ділянку настоєм курячого посліду в співвідношенні 1:12.
Посадіть навколо рослин чорнобривці, календулу та хризантеми. Запах цих рослин буде відлякувати капустянку.
Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…
Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…
На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…
Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…
Розмноження троянд живцями взимку – це ефективний і популярний спосіб отримати нові кущі. Дотримуючись кількох…
На новорічному столі завжди хочеться здивувати гостей чимось незвичайним, і десерти тут не є винятком.…