Пропонуємо цікаві поради для городників-початківців, як вирощувати овочеві культури. Для планування майбутніх посадок, варто врахувати всі за та проти, перед тим як розміщати їх на ділянці для майбутнього вирощування.
Сонячні та затінені ділянки.
Грядки з томатами, перцями, огірками, горохом, квасолею, кукурудзою та кабачками краще себе почувають на сонячних й добре освітлених ділянках.
Морква, редис, буряк та інші коренеплоди потребують сонця не менше як на півдня. Зелені насадження шпинату, мангольду, салатів, капусти миряться з тінню та півтінню. Повний сонячний цикл має бути з 6 до 8 годин світового дня без тіні. Визначте де знаходиться сонце в полудень, щоб спланувати де садити високорослі рослини, щоб вони не затіняли низькорослі.
В тіні облаштуйте собі зону для комфортної роботи в саду.
Встановіть декілька ліхтариків в садку, які зможуть освітити вечірні сутінки.
Система поливу та зберігання води.
Для свого росту рослини потребують багато води. Тому, для регулярного поливу, змонтуйте систему постійного поливу.
Для зберігання дощової води використовуйте бочки, які виставте під водостоком будівлі.
Облаштуйте міжрядні доріжки.
Щоб добре обслуговувати свої грядки та не топтати їх, зробіть поряд постійні доріжки, не менше півметра завширшки. Матеріалом для доріжок можуть слугувати дуже багато екологічних матеріалів – це тирса, гравій, сіно, скошена трава та інші. Але найекологічною є трава, яка росте на цих доріжках, її потрібно буде періодично скошувати та використовувати для мульчі на грядках.
Сумісні посадки.
Для таких посадок рослини повинні максимально підходити одна одній та не пригнічувати своїх сусідів. Прикладом можуть бути посадки французьких чорнобривців поряд насаджень помідорів, це мінімізує ризики заселення рослин попелицями, а настурції посаджені між грядками капусти стримують появу гусені. Але універсальним сусідом являється хризантема. Вона дуже корисна й чудова в усіх відношеннях. Хризантема являється природним інсектицидом для городу. Її посадки підходять біля будь-якої овочевої культури. Деякі сорти є ще й їстівними.
Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…
Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…
Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…
Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…
Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…
Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…