Categories: Поради

Як правильно підготувати полуницю до зими, щоб мати гарний урожай наступного року.

Готуємо полуничні кущики до зими.

Правильні заходи з догляду за полуничними кущиками в осінній період дозволить отримати більшу кількість смачних ягід в наступному році. Щоб досягти позитивного результату потрібно виконати кілька умов. Це обрізка, добриво і укриття рослин, інформує Ukr.Media.

Боротьба з бур’янами

Підготовка полуниці до зими починається ще в літній час. Останню прополку краще робити в останні дні літа, щоб до настання холодів коренева система полуниці встигла відновитися і успішно перезимувати. Смітні рослини, які встигнуть вирости після цього, не дадуть дозрілого насіння і не будуть нести великої небезпеки, бо не будуть поширюватися на великі території, а прополоти їх краще навесні. І поєднати цю прополку разом з розпушуванням ґрунту після зимівлі.

Обрізка полуничного листя

По завершенні збирання врожаю починається обробка полуниць на зиму, яка полягає в пересаджуванні кущиків і обрізанні старих листків.

  • Спочатку потрібно вирішити питання про пересадку ягідника. Кожні 3-7 років полуницю потрібно пересаджувати на нове місце. Якщо стан ягідника такий, що вимагає пересадки, то саме час зайнятися цим питанням.
  • Якщо рослини залишаються на колишньому місці, то потрібно обрізати старі листки, які можуть стати розсадником хвороб.
  • Для збільшення плантації і оновлення рослин, першу розетку, яка знаходиться ближче за інших до материнського куща, потрібно посадити на нове постійне місце. На майбутній рік вона вже дасть свій перший урожай.
  • Якщо потрібно повністю оновити кущ, то зрізати потрібно буде все листя.
  • У кінці серпня проводиться обрізка всіх вусів, що дала рослина. Вони можуть послабити кущик, що завадить йому успішно перезимувати.



Підживлення і обробка полуничних кущів

Якщо думати над тим як підготувати полуницю до зими, то цей пункт пропускати не варто. Тому що добриво дозволить рослинам набрати силу і вдало перенести зимові негаразди.

Для підгодівлі кущиків полуниці восени можна використовувати органічні добрива на основі перегною і гною. Їх використовують в якості мульчі і обробляють ґрунт навколо кожного куща полуниці. Використовувати добриво потрібно в помірних кількостях, тому що ця рослина дуже чутлива до складу ґрунту і перебір з підгодівлею може тільки нашкодити.

Підготовка полуниці до зими містить і обробку рослин від шкідників. Найбільш поширений шкідник для полуниці — це прозорий кліщ. Для його знищення використовується деревна зола або карбофос. Обробку від таких шкідників як равлики і слимаки роблять з використанням метальдегіду. Хлорокис міді допомагає впоратися з сірою гниллю.

Укриття полуниць на зиму

Найкращий і натуральний матеріал для укриття полуниці від зимових морозів — це сніг. Але бувають ситуації коли морози вже настали, а снігу ще немає. Чим накрити полуницю на зиму в такому випадку? Тут можливі два варіанти: використання рослинних або синтетичних матеріалів.

Рослинні матеріали для вирішення питання про те, як утеплити полуницю на зиму, дає сама природа:

  • Це і листя плодових рослин за умови, що на них не було шкідників.
  • Можна скористатися сіном або соломою. Тільки врахувати, що вони можуть пріти від вологи і в них часто зимують миші.
  • Кращим засобом для укриття від морозів служить ялиновий лапник, хвоя ялини і сосни, а також сухі гілки малини. Краще віддати перевагу хвої, бо вона чудово справляється із завданням по збереженню тепла і здатна пропускати повітря, що запобігає випріванню полуниці.

Щоб молода рослина була добре захищена, її потрібно прикрити повністю. А кущі полуниці, які вже вкоренилися і ростуть не перший рік, можна обкласти матеріалом для укриття навколо, щоб захистити коріння рослини.



Штучні матеріали також дають відповідь на те, чим на зиму вкрити полуницю. Таким матеріалом служить агроволокно, наприклад, агротекс або спанбонд. Його кладуть на дуги, влаштовані над грядками з полуницею. Так буде створено необхідний полуниці простір з комфортною температурою.

Іноді буває необхідним вкрити не стільки самі ягідники, скільки міжряддя. Це актуально в тих регіонах, де зими малосніжні і морозні. Тоді земля сильно промерзає і тріскається, руйнуючи тим самим кореневу систему полуниці. Тоді в простір між грядами потрібно укласти товстий шар мульчі.

Коли закривати полуницю на зиму

Не варто вкривати рослини до настання стійких заморозків. Перші морози йдуть на користь полуниці і здійснюють її загартовування. Раннє укриття кущиків може принести шкоду рослині.

Процес фотосинтезу в листках полуниці йде до пізньої осені. І протягом всього цього часу рослина одержує важливі поживні речовини, які дадуть можливість отримати хороший врожай ягід в майбутньому році.

Легкий мороз здійснює загартування, яке допоможе полуничним кущам перезимувати. До того ж потрібно враховувати розташування ділянки та особливості клімату. Можливо вкривати рослини повністю не потрібно, тому що зими не відрізняються суворістю або сніговий покрив завжди великий.

Проведення всіх заходів з підготовки полуничних ягідників до зими дасть можливість порадувати близьких смачними і корисними ягодами зі своєї дачної ділянки.

Recent Posts

Буряк стане солодким, як цукор. Підживлення, про яке мовчать досвідчені городники

Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…

16 години ago

Як правильно та чим підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани. Покрокова інструкція

Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…

24 години ago

Павуків більше не буде! Один простий продукт з кухні допоможе позбутися їх без хімії

В  домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…

3 дні ago

Добриво для герані — з того, що під ногами! Не купуйте, зробіть самі — і ваша герань буде цвісти до осені!

Найкраще добриво для герані — з того, що під ногами! 🌸 Не купуйте, зробіть самі…

3 дні ago

Цибуля без стрілок: що потрібно зробити зараз, щоб не бачити їх. Врожай порадує вас

Як правильно підготувати цибулю на перо: поради досвідчених городників Вирощування зеленої цибулі — одне з…

3 дні ago

Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ — і тепер збирає відра врожаю!

Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ —…

4 дні ago