Напередодні свята обов’язково потрібно сповідатися і причаститися, особливо це стосується жінок. Вважається, що жінка, яка сповідалася і очистила душу може приготувати страви, які подарують здоров’я всім домочадцям.
Вранці 6 січня слід провести прибирання в будинку, протерти пил, прибрати павутиння, протерти вікна і двері, викинути сміття і непотрібні речі.
У переддень Різдва вся сім’я сідає за стіл тільки після появи Віфлеємської зірки, до цього віруючим приймати їжу заборонено.
На столі за традицією має бути 12 пісних страв, 12 – за кількістю апостолів, серед яких обов’язково повинні бути: кутя, страви з капусти і гороху, риба, каша, випічка та узвар. Вважається, що першою в Святвечір потрібно спробувати кутю з медом і горіхами – це приверне у ваше життя здоров’я, щастя й удачу.
Перша страва, яку потрібно приготувати – кутя. За традицією, господиня будинку повинна приготувати її до того, як прокинуться домочадці, тоді в родині будуть здоров’я і благополуччя.
За стіл у Святвечір прийнято сідати в новому чистому одязі, а якщо ви випадково забруднилися, то переодягніться, інакше ризикуєте привернути в своє життя бідність.
Після вечірньої трапези потрібно сходить до церкви на різдвяну службу і помолитися про здоров’я близьких і рідних.
Напередодні Різдва прийнято колядувати, молодь вбирається і великою компанією з символами Різдва ходить по домівках і співає колядки.
Існує безліч різдвяних ворожінь, так як саме в цей день незаміжні дівчата ворожать на судженого, на свою долю і на кількість майбутніх дітей.
Обов’язково зробіть в цей день якийсь добрий вчинок, нагодуйте бездомного, перерахуйте гроші на лікування дитини або відвезіть подарунки багатодітній родині. Ваша щедрість і доброта не залишаться непоміченими.
Під час святкової вечері заборонено вживати спиртні напої.
Всі приготування необхідно завершити до 15:00, саме з цього часу в церкві починається служба.
У Святвечір утримайтеся від сварок, конфліктів і з’ясувань відносин.
Ні в якому разі не скупіться в цей день, особливо не відмовляйте тим, хто попросить у вас їжу.
Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…
Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…
В домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…
Найкраще добриво для герані — з того, що під ногами! 🌸 Не купуйте, зробіть самі…
Як правильно підготувати цибулю на перо: поради досвідчених городників Вирощування зеленої цибулі — одне з…
Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ —…