Правильний догляд та розморожування продовжують термін служби холодильника. Розморожування проводиться раз на 6 місяці або частіше.
До будь-якої побутової техніки потрібно дбайливо ставитися. Якщо в холодильнику порушується герметичність, ламається термостат, часто відкриваються двері, на внутрішніх стінках з’являється лід, через що компресор починає працювати потужніше. При регулярному розморожуванні, холодильник служитиме довше.
Підготовка.
Не відключайте рефрижератор надовго при високій температурі повітря, інакше холодильник не буде нормально працювати. Діставайте продукти після вимкнення холодильника. Складіть їх в пакет з льодом, щоб не зіпсувалися. Під морозилку поставте таз для води та ганчірку. Бажано мати зливний шланг, щоб відвести воду. Витягніть всі ящики та судки з холодильника.
Частота розморожування.
Це залежить від типу та стану холодильника. Також, від цього залежить скільки часу можна розморожувати холодильник. Одні рефрижератори можна вмикати через пару годин, а іншим потрібно 10 годин. Старі холодильники потрібно розморожувати раз на 2-3 тижні або тоді, коли з’явиться крижана кірка, яка заважатиме щільному закриттю дверцят морозилки. В наш час холодильники можна розморожувати раз на 6 місяців. Однак, ця процедура необхідна й новим холодильникам. В техніці накопичуються різні аромати від залишків їжі або напоїв. Іній, який з’являється на стінках всередині холодильника слід прибирати вчасно.
Для техніки No Frost.
Вимкніть холодильник, дістаньте продукти, приготуйте розчин з 2 ст. л. соди та 5 літрів води. Помийте полички, ящики та стінки. Витріть насухо та запустіть.
Для холодильника з крапелькою системою.
Вимкніть холодильник, приберіть продукти, зачекайте до повного розморожування криги, періодично прибирайте воду, помийте та витріть насухо. Запустіть.
Розморожування таких холодильників займає близько 10-12 годин. В такому випадку зберігайте продукти в пакетах з льодом.
Двокомпресорні холодильники потрібно розморожувати в два етапи.
Спочатку вимийте верхню частину та складіть продукти в морозилку. Потім поміняйте їх місцями.
Помилки.
Для прискорення процесу розморожування дехто використовує фен, електронагрівачі або ніж. Наслідки можуть бути фатальними. Техніку може залити теплою водою. Якщо холодильних під’єднаний до мережі, може закоротити проводку та вдарити током. При використанні фена можна пошкодити рефрижератор, через що його заллє водою та станеться коротке замикання. Тримайте фен на відстані 30 см від стін камери та не направляйте на ущільнювачі.
Сіль та оцет.
Ці продукти можуть пошкодити пластикову обшивку. Краще використовуйте спеціальні засоби для розморожування та видалення запаху.
Розморожування в спеку.
В спекотну погоду холодильник не може нормально відновити свою роботу після розморожування. Він довго охолоджується, через що скорочується термін служби. Найкраще робити це восени, взимку або навесні. Якщо потрібно розморозити влітку, робіть це вночі.
Гострі предмети.
Якщо намагатися зняти лід за допомогою гострих предметів, можна завдати шкоди пластику та каналу під ним. Через це доведеться ремонтувати холодильник. Можна використовувати гумові лопатки, але вже для підталого льоду.
Правильне вмикання.
Спочатку витріть весь холодильник насухо. Через 15 хвилин вмикайте в мережу. Якщо після миття в холодильнику залишиться волога, вона перетвориться на крижану кірку.
Якщо після розморожування з холодильника все ще неприємно пахне, протріть його розчином з 2 ст. л. оцту та 1 літра води. Миття рефрижератора слід проводити, рухаючись зверху вниз. Злив помийте та продезінфікуйте. Важкодоступні місця протріть губкою з оцтовим розчином або зубною щіткою. Залиште в холодильнику ганчірку, замочену в оцті, на декілька годин. Конденсатор слід чистити після розморожування та просушити пилососом або щіткою. Ущільнювач можна почистити за допомогою зубної щітки.
Розморожування буває тривалим, але полегшити процедуру можливо, якщо дотримуватися порад.
У сучасному світі пральна машина є незамінним помічником у кожному домі. Вона ефективно видаляє бруд…
Грибна мачанка до Святвечора – це традиційна страва, яка чудово доповнить голубці, вареники чи картоплю.…
Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…
Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…
На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…
Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…