Навесні садівники приступають до посадки троянд у відкритий ґрунт. Цей варіант посадки краще, ніж осінній, особливо якщо троянди висаджуються через живці.
Щоб кущі краще прижилися, дотримуйтесь певних правил.
Терміни посадки.
Троянди починають садити у відкритий ґрунт, коли він прогріється до достатньої температури та мине загроза нічних заморозків. Оптимальна температура для посадки троянд 15-20 градусів тепла. Терміни посадки залежать, також, від регіону. В південному їх висаджують протягом квітня, в центральному та північному – з середини квітня або в перші дні травня. В теплицю висаджувати троянди можна з березня.
Підготовка саджанців.
Купуйте саджанці перед посадкою. Вони повинні мати 2-3 стебла та закриту кореневу систему, щоб краще прижилися. Бруньки не повинні бути набряклими, бо троянди не встигнуть вкоренитися до початку цвітіння.
Якщо посадка саджанців планується пізніше, то зберігати їх слід в прохолодному місці. При цьому зволожуйте корені раз на два тижні. Перед посадкою обріжте коріння на 2 см та поставте на декілька годин в стимулятор росту.
Посадка.
Для посадки троянд оберіть добре освітлене місце з пухким ґрунтом. Важкий ґрунт перекопайте з торфом або компостом.
За 7 днів до посадки саджанців зробіть посадкові ями діаметром 50 см та на 15 см глибше за довжину коренів. Для щеплених саджанців робіть яму на 10 см вище за місце щеплення.
На дно важкого ґрунту покладіть дренажний матеріал. Це може бути галька або бита цегла. Перед посадкою поставте саджанці в розчин стимулятора росту. З щеплених саджанців потрібно видалити віск. Вставте саджанці в лунки та засипте ґрунтом, не залишаючи пустот. Полийте рослини, кожну по 1 відру. Для пристовбурних кіл проведіть мульчування за допомогою торфу, тирси або сіна.
В перші декілька тижнів накрийте троянди мішками, щоб захистити їх від сонячних опіків. Щоб троянди добре прижилися та пишно цвіли додайте в ґрунт компост, листовий ґрунт або торф. На 1 кущ додайте по 2 ст. л. суперфосфату.
Як назавжди позбутися чорних плям на трояндах: простий природний спосіб Чорна плямистість – поширена грибкова…
Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…
Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…
Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…
Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…
Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…