Пікірування – це відщипування у молодих сіянців кінчика головного кореня, що припиняє його ріст у довжину та спричиняє посилений ріст бічних коренів у ґрунті. Ця процедура вкрай важлива для розсади томатів й її слід проводити правильно.
Час, коли пікірувати розсаду томатів.
Пікірувати розсаду можна після появи мінімум 2-3 справжніх листочків. При цьому, слід дотримуватися рекомендацій місячного календаря. Найсприятливіші дні у березні для пікірування: 2–4; 11 та 12, а також, 22, 30, 31 числа.
Хитрощі пікірування.
Деякі вважають, що стрижневий корінь потрібно прищипнути, щоб стимулювати розвиток потужного мичкуватого коріння.
Інші, заповнюють, що після укорочення головного кореня на 1/3, рослині необхідно буде більше часу для відновлення та приживання на новому місці.
Підготовка.
Перед пікіруванням, розсаду слід рясно полити. Після цього, рослини помістити в окремі середні ємності до 150 мл. Якщо пересадити розсаду відразу у суцільний контейнер, ґрунт може закиснути, тому його, обов’язково, потрібно продезінфікувати.
Пікірування.
Потрібно обережно вийняти саджанці по одному, щоб на корінцях залишився ґрунт. Далі, посадити саджанці на нове місце, заглиблюючи стебло по сім’ядольні листки. Навколо стебла, ґрунт потрібно злегка утрамбувати, потім полити теплою водою або “Епіном” та посипати зверху землею.
Догляд за розсадою після пікірування.
Після пікірування, розсаду потрібно поставити у темне приміщення на 2 дні. В таких умовах, вона краще адаптується до нового місця та приживеться, а потім можна її поставити в освітлене сонцем приміщення, де температура вдень має становити +20…+22 градуси, а вночі +16…+18.
Розсаду слід поливати по мірі висихання ґрунту, приблизно 2 рази у 7 днів.
Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…
Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…
В домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…
Найкраще добриво для герані — з того, що під ногами! 🌸 Не купуйте, зробіть самі…
Як правильно підготувати цибулю на перо: поради досвідчених городників Вирощування зеленої цибулі — одне з…
Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ —…