Зелень на зиму заготовлюють різними способами: сушать, заморожують, засолюють, консервують та маринують.
У кожної господині на ділянці росте різноманітна зелень: кріп, петрушка, шпинат, різні салати, тархун, м’ята, кінза, рукола та щавель. Часу для вирощування вони займають мало, а от користі приносять дуже багато.
Зелень кладуть у супи й борщі, салати, рагу, заварюють чаї та приправляють нею різні страви. Вона має багато вітамінів та мікроелементів, вживати її можна всім, бо це є найкорисніше харчування.
Щоб взимку можна було посмакувати зеленим борщем з щавлем, потрібно його заготовити у літній сезон. В травні зелень дуже швидко росте, стає соковитою та ніжною, тому вже можна починати збирати на заготівлю.
Сушена зелень.
Це найпростіший спосіб заготівлі. Нарвіть зелені, промийте під краном холодної води, розкладіть на тканину та дайте рідині збігти. Складіть її пучками, зав’яжіть мотузкою та розвісьте на горищі на протязі або у будь-якому сухому приміщенні. Кухня для цього не підходить, краще вже розвісьте на балконі у затінку.
Або розкладіть зелень на сітку чи щільну решітку. Залиште сушитися на протязі 5-10 днів, аж поки повністю не висохне. Зберігати можна в такому вигляді загорнувши у паперовий пакет, можна пом’яти руками на маленькі шматочки та покласти у суху, стерильну скляну банку з щільною кришкою. Посушіть таким чином ще й насіння трав, таких як кріп, коріандр та петрушка.
Заморожена зелень.
Методом заморозки зелень зберігає свій аромат, смак та всі корисні властивості. Її додають до борщів, супів, салатів та інших страв.
Наріжте свіжої зелені, промийте водою та обсушіть паперовим рушником.
А от морозять її по різному:
Також, можете зелень покласти у харчову плівку чи пакет, скляну або пластикову ємність. Головне, всю зелень поріжте перед тим як морозити, щоб коли будете вживати, не потрібно було її нарізати.
Засолена зелень.
В давнину, зелень засолювали, тому, що в ті часи не було морозилок.
Зелень зріжте на своєму городі, промийте та обсушіть, розклавши на чистому рушнику. Подрібніть, щільно вкладіть у стерильні скляні банки, періодично пересипаючи сіллю в пропорції: зелені 100 грамів та солі 20 грамів. Як тільки у банках з’явиться сік, закатайте їх стерильними кришками та перенесіть на зберігання у погріб чи в холодильник. Щавель можна перед закаткою залити киплячою водою, а дехто сіль не додає, заливає окропом та закатує.
Є ще цікавий спосіб соління зелені з солоним салом.
Помийте кріп, подрібніть його та змішайте з пропущеним через м’ясорубку просоленим салом. Перекладіть щільно у стерильні банки та закатайте стерильною кришкою. Зберігайте консерви у холодильнику чи в погребі.
Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…
Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…
На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…
Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…
Розмноження троянд живцями взимку – це ефективний і популярний спосіб отримати нові кущі. Дотримуючись кількох…
На новорічному столі завжди хочеться здивувати гостей чимось незвичайним, і десерти тут не є винятком.…