Квасоля не потребує багато уваги під час вирощування. Її використовують для приготування різних страв. Збирають квасолю в різні терміни. Головною ознакою є дозрівання. Своєчасний збір подовжує термін зберігання.
Все залежить від сорту квасолі. Збір можна проводити через 55-100 днів після посадки. Ранньостиглі сорти дозрівають через 2 місяці, пізньостиглі – через 3-4 місяці після посадки.
Перед дозріванням стручки починають жовтіти та твердіти. Листя, також, жовтіє. Зрілі стручки сухі, жорсткі та легко чистяться. Квасоля повинна бути гладкою та трохи вологою.
Збір врожаю проводиться до обіду. Стручки при цьому повинні бути в міру вологими та не лущитися, бо зерна почнуть падати на землю. Також, це відбувається при перезріванні.
На зерна, які випали, будуть нападати шкідники, які потім можуть перейти на незрілі стручки.
Щоб квасоля довго зберігалася, потрібно дотримуватися певних правил. Спочатку слід гарно просушити боби. Потім відібрати пошкоджені з них. Зберігайте врожай в сухому та чистому посуді, який герметично закривається. Також, для зберігання підійдуть тканинні мішечки. Їх спочатку вимочують в солоній ропі та сушать. Додайте в посуд з квасолею пару зубчиків часнику, щоб відлякати шкідливих комах.
Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…
Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…
Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…
Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…
Як підживити томати в червні для щедрого врожаю Червень — ключовий місяць для майбутнього врожаю…
Орхідеї дуже гарні квіти, але примхливі в догляді. Вони потребують комфортних умов для пишного цвітіння.…