Дуже важливо не упустити момент повного дозрівання цибулі.
Цибуля — овоч невибагливий, виростити його нескладно. Складніше зберегти врожай цибулі: вона то гниє, то сохне, то проростає. Багато що тут залежить від того, як ви її прибирали, всі нюанси врахували, інформує Ukr.Media.
Цибуля, як відомо, буває різною: зеленою, жовтою, білою і червоною. У кожного з сортів цибулі є свої шанувальники.
Однак фаворит серед них, без сумніву, ріпчаста цибуля. Саме про неї ми сьогодні і поговоримо.
Коли прибирати цибулю з грядки на зберігання
Коли потрібно прибирати цибулину з грядки, однозначно відповісти складно. Це залежить і від регіону вашого проживання, і від ґрунту на ділянці, і від погодних умов. Тому ми рекомендуємо орієнтуватися на кілька основних ознак:
Лусочки — це захист цибулі від хвороб і висихання. Чим їх більше і чим сильніше вони охоплюють цибулину, тим краще вона буде зберігатися.
Дуже важливо не упустити момент повного дозрівання цибулі. Якщо ви почнете прибирати її занадто рано, то овоч недоотримає частину врожаю, а зберігання зібраних головок погіршиться. Якщо ж ви пропустите час, то у цибулі знову почнуть рости коріння, і рослина вийде із стану спокою. Овоч почне витрачати поживні речовини, запасені в цибулині. Це призведе до того, що смакові якості цибулі погіршаться і вона знову ж таки буде гірше зберігатися.
Пам’ятайте, що від моменту посадки до початку збирання цибулі повинно пройти не менше двох з половиною місяців. Саме стільки в середньому триває вегетаційний період у цього овоча.
До речі, умови дозрівання і зберігання цибулі схожі зі специфікою вирощування цибулі-шалот — одним з його різновидів.
Як підготувати ріпчасту цибулю до збирання врожаю
Буває, що за термінами цибуля мала дозріти, так і похолодання з дощами обіцяють, а овоч все ще стоїть із зеленим бадиллям і ніяк не дійде до потрібної кондиції. У цьому випадку йому потрібно допомогти швидше дозріти. Є кілька перевірених способів:
Як правильно прибирати цибулю
Для прибирання потрібно вибрати сухий і теплий день. Викопана в таку погоду цибуля буде краще зберігатися, тому що у ній не буде надлишку вологи, яка і призводить до розвитку різних захворювань.
Як правильно підготувати цибулю до зими
Сушити цибулю можна по-різному. Хтось відносить її на горище або в будь-яке інше сухе приміщення з гарною вентиляцією і “забуває” там на кілька тижнів. Хтось залишає урожай на грядці під сонцем. Другий варіант більш трудомісткий і вимагає підвищеної уваги. Кожен вечір цибулю, яка сушиться на вулиці, потрібно на ніч або накрити, або внести в приміщення, щоб ранкова роса її не намочила. Також необхідно постійно стежити за прогнозом погоди і у випадку дощу прибирати урожай під навіс.
Але який би варіант ви не вибрали, добре висушити цибулю допоможуть деякі правила:
Як визначити, що цибуля висохла
Визначити, чи повністю висохла цибуля, ви зможете досить простим способом. Візьміть цибулину і спробуйте провернути бадилля навколо своєї осі. Якщо шийка повністю висохла, бадилля легко зламається. Якщо цього не сталося, залиште урожай ще на деякий час досушуватися.
Коли цибуля повністю висохне, обріжте гичку, зберігаючи невелику — 3-5 см — шийку. У період зберігання вона захистить плід від попадання інфекції.
Обрізати потрібно також і корінці, залишивши не більше 0,5 см. Таким чином підготовлену цибулю відсортуйте за розміром і відправте на зберігання.
Де краще зберігати цибулю взимку
Існує безліч варіантів зимового зберігання цибулі:
Всі цибульні головки повинні бути приблизно одного розміру.
Щоб цибуля зберігалася якомога довше, їй потрібні певні умови. Оптимальна температура для зберігання близько 0°C, а вологість — 70-80%. У приміщенні з низьким рівнем вологості цибуля почне швидко сохнути, а при підвищеному — гнити.
Щоб всю зиму ласувати смачною і корисною ріпчастою цибулею, потрібно її правильно прибрати на зберігання. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам у цьому.
Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…
Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…
На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…
Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…
Розмноження троянд живцями взимку – це ефективний і популярний спосіб отримати нові кущі. Дотримуючись кількох…
На новорічному столі завжди хочеться здивувати гостей чимось незвичайним, і десерти тут не є винятком.…