5 жовтня православний світ відзначає день святої Харитини Армійської. За переказами, колись жив чоловік на ім’я Клавдій, благочестивий та заможний. Він був милосердним до своїх близьких і допомагав тим, хто цього потребував. Одного разу Клавдій зустрів дівчину на ім’я Харитина, яка втратила батьків ще в дитинстві. Він пожалів її та забрав до себе, надав їй освіту та виховання, наповнивши її життя турботою і моральними настановами. Харитина виросла смиренною, лагідною, доброчесною та цнотливою завдяки турботі Клавдія.
Господь нагородив дівчину красою та мудрістю. Клавдій збудував для неї окремий будинок, де Харитина проводила свої дні в молитвах і читанні Святого Письма. Її праведне життя привертало увагу інших християн, які почали приходити до неї за духовною настановою. Про це дізнався градоначальник і доніс імператору Діоклетіану. Клавдій захищав Харитину, але вона добровільно здалася, вірячи, що Господь захистить її.
Харитину привели до правителя, який намагався звернути її до язичництва, проте дівчина твердо стояла у своїй вірі. За непокору їй збрили волосся, але воно дивом знову відросло. Її піддавали різним тортурам: палили вугіллям, обливали кислотою, мучили гарячими залізними прутами, але вона не відчувала болю, бо Господь дарував їй силу витримати страждання. У люті правитель наказав втопити її, але тіло святої дивом з’явилося на поверхні води. Тоді наказали вирвати їй зуби, нігті та осквернити тіло, але Господь забрав її душу до небес. Тіло святої винесло на берег, де християни поховали її за всіма обрядами.
З середини жовтня люди завершували польові роботи, тож займалися домашніми справами.
Щоб розсада гарно росла, була міцною і не витягувалась, важливо підживлювати її збалансовано й у…
У квітні 2025 року найсприятливіші дні для посіву кукурудзи, за місячним календарем, припадають на фази…
У квітні посадка кабачків у відкритий ґрунт можлива лише в південних регіонах України, де ґрунт…
Коли садити кавуни і як правильно це робити Кавуни — це тепло- та світлолюбна культура,…
Щоб молоко залишалося свіжим довше, особливо якщо воно домашнє або куплене "з рук", можна скористатися…
Швидке прання: коли варто використовувати цей режим і в чому його особливості Режим швидкого прання…