Білокрилка живе з внутрішнього боку листка та відкладає там свої яйця. Її важко помітити, але все помітно по пошкодженнях, які вона завдає. Такі рослини не дають великого врожаю. Тому, варто якнайшвидше позбутися цього шкідника.
Білокрилка витягує з рослини всі соки, через що листя жовтіє та скручується, а саджанці сохнуть. Також, на листі залишається липкий наліт, через що може утворитися грибок. Швидше за все білокрилка розмножується в тепличних умовах. Основною проблемою, через яку може з’явитися шкідник – це яйця, які неможливо знищити ніякими препаратами. Відкладені яйця мають тонку мембрану, що надає захист потомству комах від різних препаратів. Це може ускладнити процес знищення, але не унеможливлює його.
В боротьбі зі шкідником допоможуть народні засоби та натуральні розчини. Можна приготувати трав’яні настоянки.
Для цього візьміть 20-30 грамів кореня кульбаби та 40 грамів листя, залийте 1 літром теплої води та залиште настоюватися протягом 2-3 годин. Процідіть та проводьте обприскування 1 раз на 14 днів.
Для приготування візьміть 100 грамів часнику, подрібніть та залийте 500 мл води. Залиште настоюватися протягом 5-6 діб та процідіть. Потім 5 мл розчину розведіть в 1 літрі води та обробляйте рослини 1 раз на 7 днів.
Також, від білокрилки допоможе йод. Для цього 1 ч. л. йоду, 2 ч. л. соди та 40 грамів рідкого мила змішайте й розведіть в 1 літрі теплої води. Розбавте настій 10 літрами води та обприскуйте рослини кожні 2-3 дні.
Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…
Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…
Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…
Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…
Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…
Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…