Кожен садівник вирощує білокачанну капусту, яка є цінним вітамінним додатком до столу. Без такого смачного овоча не можна обійтись, особливо взимку. Та, головною умовою, є вирощування здорової та міцної розсади.
Капуста має різні терміни дозрівання. Тому, перш ніж купувати насіння, визначтесь, для яких цілей збираєтесь вирощувати капусту.
Існують ранні, середні та пізні сорти білокачанної капусти.
Ранні сорти потрібно дуже рано висівати насіння на розсаду, щоб отримати ранню продукцію.
Середню та пізню садять пізніше.
Купуйте насіння у перевірених виробників та у спеціалізованих магазинах. Звертайте на цілісність пакування, термін виготовлення та строки використання, а також характеристику даного сорту.
Для будь-якої городньої культури, велике значення має ґрунт, де буде рости розсада. Готувати його потрібно з урахуванням всіх потрібних рослині корисних речовин.
Для субстрату потрібно:
Всі інгредієнти перемішайте добре між собою.
Попіл наситить ґрунт мікроелементами, які потрібні для повноцінного розвитку рослинам. Але якщо немає змоги приготувати субстрат власноруч, придбайте його в магазині.
Правильність посадки насіння в ґрунт є запорукою гарного врожаю. Тому, дотримуйтесь рекомендацій спеціалістів та користуйтесь посівним календарем на поточний рік.
Термін між проростанням сіянців до посадки їх у відкритий ґрунт – 50-55 днів.
Якщо не підготувати насіннєвий матеріал до посіву, то є велика загроза, що сіянці можуть захворіти. Дезінфікуйте насіння капусти від борошнистої роси, чорної ніжки та ще багатьох хвороб. У розчині марганцівки тримайте насіння капусти декілька хвилин, промийте у чистій воді та просушіть на повітрі. Вона знищить не тільки спори бактерій, грибів, а й яйця шкідливих комах.
Також, обробіть ґрунт перед посівом. Для цього потримайте у гарячій духовці або пролийте розчином марганцівки.
Ґрунт гарно пролийте водою, щоб до появи сходів вистачило вологи. Коли з’являться перші сходи, прорідить їх, між стебельцями повинно бути 2 см.
Приблизно через 14 днів, розсаду, що підросла, пікіруйте у окремі стаканчики, заглибивши стебло по сім’ядолі. На протязі наступних 14 днів пересадіть розсаду в більші стаканчики.
Сіянці капусти вимагають багато світла. Тому, придбайте для додаткового освітлення спеціальні лампи. Розсаді капусти потрібно освітлення 12-15 годин на добу.
Розсада капусти потребує регулярного поливу. Та й перезволоження вона не виносить, корені капусти починають підгнивати й рослина може загинути. Після поливу розпушіть землю навколо кожної рослини, так кисень буде добре потрапляти до корінців.
Температурний режим дуже важливий для розсади, його потрібно чітко дотримуватись.
Поява сходів при +18-20 градусів, на протязі дня повинно бути в приміщенні +15-17 градусів, нічні часи +8-10 градусів.
Для повноцінного розвитку рослин потрібно їх вчасно підживлювати. Для цього є різноманітні збалансовані добрива.
Перше підживлення проведіть через 7 днів після пікіровки. Всього проведіть 3 підживлення.
Останнє за два дні до висадки у відкритий ґрунт.
Приблизно за два тижні перед тим як висадити розсаду на грядку, загартуйте її.
Над розсадою періодично відкривайте, на дві години, кватирку. Далі ненадовго винесіть її на балкон, але не ставте під прямі сонячні промені. Коли рослина звикне вдень, тоді залишайте її там до ранку. Так розсада зможе, поступово, звикнути до навколишнього середовища та швидко адаптуватись на постійному місці.
При перших ознаках хвороби чи шкідників на рослинах, негайно проведіть обробку. Для цього обробіть капусту фунгіцидами та інсектицидами, які можна придбати у спеціалізованому магазині.
Щоб розсада гарно росла, була міцною і не витягувалась, важливо підживлювати її збалансовано й у…
У квітні 2025 року найсприятливіші дні для посіву кукурудзи, за місячним календарем, припадають на фази…
У квітні посадка кабачків у відкритий ґрунт можлива лише в південних регіонах України, де ґрунт…
Коли садити кавуни і як правильно це робити Кавуни — це тепло- та світлолюбна культура,…
Щоб молоко залишалося свіжим довше, особливо якщо воно домашнє або куплене "з рук", можна скористатися…
Швидке прання: коли варто використовувати цей режим і в чому його особливості Режим швидкого прання…