Categories: Поради

Як виростити ранні огірки у відкритому ґрунті. Корисні поради для городників

Кожен дачник хоче якнайшвидше отримати врожай огірків. Зазвичай, зробити це можна завдяки вирощуванню огірків в теплиці. Однак, отримати ранній врожай можна, посадивши огірки безпосередньо у відкритий ґрунт.

Досвідчені дачники дали кілька порад, як виростити ранній врожай огірків на відкритій ділянці.

Як виростити ранні огірки у відкритому ґрунті.

  1. Спочатку, потрібно вибрати сонячну ділянку, захищену від вітру та протягів. Краще місце розташування грядки – біля цегляної стіни, бо вона добре нагріватиметься від сонця вдень й вночі віддаватиме тепло.
  2. Далі, слід підготувати місце для посадки. Потрібно на дно посадкової ями покласти подрібнену свіжу траву шаром 2-3 см., присипати її ґрунтом, а зверху посадити огірок. Свіжа трава почне горіти й нагрівати ґрунт, а це запорука швидкого розвитку рослини. Також, трава виділяє азот, який потрібен раннім огіркам.
  3. Для посадки у відкритий ґрунт краще використовувати розсаду. Для цього, насіння огірків слід посіяти в окремі стаканчики та поставити у тепле приміщення. Через 30 днів розсаду можна висаджувати у відкритий ґрунт. Однак, слід робити це обережно, не пошкодивши коріння, інакше саджанці надовго припиняють своє зростання.
  4. Щоб не возитися з розсадою, огірки можна сіяти прямо у відкритий ґрунт. Потрібно зробити лунки глибиною близько 2 см. у рядах, відстань між якими має бути приблизно 30 см. Однак, перед посівом, насіння огірків ліпше проростити – це забезпечить швидкі сходи та захистить від шкідників. Для цього, насіння слід загорнути у вологу серветку чи тканину та залишити у теплому 25–30 градусів приміщенні. Як тільки з’являться паростки, насіння можна сіяти у ґрунт.
  5. Після посадки огірків, їх потрібно регулярно поливати теплою водою. Досвідчені дачники, при пересадці розсади, заливають у лунку гарячу воду для прогрівання ґрунту, після цього рослини висаджують.
  6. Також, необхідно використовувати мульчу, наприклад, плівку чорного кольору, яка чудово притягує тепло й віддає його ґрунту, а також, захищає від бур’яну.
  7. Щоб зберегти тепло під плівкою у нічний час, потрібно на грядці розкласти темні пластикові пляшки з водою. Протягом сонячного дня вода нагріватиметься, а в нічний час віддаватиме тепло.
  8. Якщо огірки посаджені рядами, то між ними можна викопати траншею й покласти туди свіжий гній або шар зеленої трави. Вони чудо виділяють тепло, тим самим обігрівають повітря під плівкою та ґрунт навколо траншеї.
  9. Для отримання ще більш раннього врожаю, огірки необхідно накривати щільним спанбондом або плівкою. Звичайно, можна обійтися й без них, тоді краще відкласти посадку огірків у відкритий ґрунт аж до початку червня, інакше вони просто загинуть.

Пам’ятайте, щоб стовідсотково отримати ранній врожай огірків, потрібно садити тільки ранньостиглі самоплідні гібриди.

Recent Posts

Три вдалі способи зберігання кропу. Навіть зимою буде як тільки з грядки

Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…

3 дні ago

150 грамів на 10 літрів води і про капустянку можна забути: захищаємо ділянку від ненажерливого шкідника

Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…

3 дні ago

Місячний посівний календар на липень 2025. Сприятливі та не сприятливі дні

Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…

5 днів ago

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…

2 тижні ago

Навіщо досвідчені кухарі в киплячу воду з яйцями кидають сірники. Варто знати кожній господині

Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…

2 тижні ago

Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати

Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…

2 тижні ago