Буряк — вкрай корисний коренеплід, який вважається справжнім порятунком гіпертоніків з-за позитивного впливу на судини і якість крові. Звичайно, щоб отримати ці переваги, буряк потрібно правильно заготовити — покласти на зберігання або законсервувати. І тут є нюанси, інформує Ukr.Media.
Сорти буряка, придатні для зберігання в зимовий час, підготовлюються за одним сценарієм.
Коли прибирати буряк на зберігання
Щоб якомога довше зберегти урожай, важливо знати, коли викопувати буряк. Час прибирання коренеплодів залежить від погодних умов.
Важливо запам’ятати одне правило: буряк викопують восени до настання перших заморозків (бо ця культура, підмерзнув, не буде довго зберігатися.
Виняток становить дощова осінь. Якщо погода досить тепла, але часто йдуть рясні дощі, краще прибрати весь урожай раніше, бо коренеплоди, що ввібрали велику кількість вологи, зберігаються погано і ризикують захворіти на гниль.
Перш ніж прибрати буряк з грядки, зверніть увагу на його стебла. У стиглих коренеплодів вони жовтіють і висихають.
Як зберегти зібрані буряки на зиму:
Буряк прибирають в суху погоду, важливо, щоб ґрунт був розсипчастим. Тому коренеплоди перестають поливати за 2-3 тижні до збирання.
Обріжте гичку так, щоб залишилося не більше 1,5 сантиметрів листя. Як правило, якщо буряк дозрів, то бадилля вже підсохле.
Буряк не терпить велику кількість вологи, починає гнити. З цієї причини його не можна мити перед укладанням, як картоплю чи моркву, наприклад.
Коренеплоди можна зберігати трьома способами:
Важливо пам’ятати, що буряк не терпить високих температур. 7 градусів за Цельсієм для нього — «межа», інакше він випустить бадилля, що в плани овочівників не входить. Тому оптимальні умови для зберігання — 2-3 ° С і досить висока вологість.
Консервація буряків:
Оптимальні за користю для здоров’я методи консервації буряків — це бурякова ікра з рослинною олією і заморожений варений буряк.
У сучасному світі пральна машина є незамінним помічником у кожному домі. Вона ефективно видаляє бруд…
Грибна мачанка до Святвечора – це традиційна страва, яка чудово доповнить голубці, вареники чи картоплю.…
Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…
Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…
На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…
Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…