Головною умовою приготування смачної та корисної їжі є використання правильного посуду для цього. В ньому нічого не повинно пригорати, а під час готування їжі вона не має виділяти шкідливі речовини.
Вибирайте пательні з якісним покриттям, щоб процес готування був безпечним, а доглядати за нею було легко.
Покриття з тефлону.
Тефлоном покривають алюмінієвий та сталевий посуд. Його нагрівають не більше за 200°C, бо за вищої температури виділяються небезпечні речовини. Однак, таке покриття дуже крихке, бо воно легко дряпається, якщо використовувати жорсткі щітки та мочалки. При різкій зміні температури таке покриття пошкоджується, тому термін служби такої пательні не більше року.
Керамічне покриття.
Таке покриття використовують для алюмінієвої, стальної та чавунної пательні. Воно боїться різкої зміни температури, але високі може витримувати. Тому, не лийте на гарячу пательню холодну воду в якої керамічне покриття. Мийте її тільки вручну, використовуючи м’яку губку й не користуйтеся жорсткими лопатками.
Покриття з мармуру.
Таким покриттям покривають алюмінієві пательні. Їх можете мити в посудомийній машині. При занадто високих температурах чи різких перепадах її на поверхнях таких виробів, можуть з’явитися мікротріщини. Використовуйте для таких виробів лопатки з пластику, силікону чи дерева.
Алмазне покриття.
Такий вид покриття наносять на дюралеві пательні. Їх дозволяється мити в посудомийній машині, користуватися металевими лопатками та ложками. Однак, коштують вони дуже дорого.
Покриття з олова.
Щоб мідна пательня не окислювалася, її покривають оловом. Такий виріб не витримує високої температури нагрівання, але при ушкодженні її можна відреставрувати.
Стальне покриття.
Таке покриття наносять на пательні з міді, щоб вона не окислювалася. Вона прослужить набагато довше за покриття олова. На ньому можна смажити будь-які продукти.
Титанове покриття.
Сталевий та алюмінієвий посуд ще покривають титаном. Воно не боїться механічного пошкодження, тому використовуйте для нього будь-які лопатки. Такий посуд дуже дорогий.
Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…
Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…
Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…
Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…
Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…
Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…