Categories: Цікаве

Які роботи треба провести у саду до розпускання бруньок, щоб захистити дерева від хвороб

Ранньою весною наступає відповідальний та напружений етап, коли потрібно спланувати й провести профілактичні заходи з захисту вашого саду від захворювань і шкідливих комах.

Зробіть це як можна раніше, поки ще не розпустилися бруньки на деревах. Однак, на початку проведіть агротехнічну та санітарну обрізку садових дерев. Це варто робити, коли температура навколишнього середовища встановиться близько 10°С та вище, бо при сильному морозі деревина стає крихкою й може легко ламатися чи зламатися життєво важливі для рослини скелетні гілки. Її варто проводити кожного року, при цьому видаляйте старе гілля, не продуктивне, слабке та те, що загущує крону дерева. Однак, провести її потрібно до початку сокоруху дерева.

Коли температура навколишнього середовища підвищиться до +7…+8ºС, розпочнеться інтенсивне заселення саду щитівкою, попелицями, кліщами, медяницями, а при +12…+14ºС настане час їхньої активної шкоди рослинам. Також, на цьому етапі активізується багато збудників хвороб садових культур та розпочнеться заростання їх мохами й лишайниками.



Не варто чекати, коли це все відбудеться, а провести певні профілактичні заходи такі, як обробка садовини на етапі розпускання бруньок бордоською рідиною 3. Для приготування візьміть мідного купоросу 300 гр. та негашеного вапна 330 гр. й все це розчиніть у 10 л. теплої води. Обробку проведіть розрахувавши її кількість: від 2 до 10 л. розчину на дерево, в залежності від віку рослини та від 1 до 2 л. для ягідних кущів та винограду.

Коли почнуть набрякати й розпускатися бруньки на деревах, проведіть обробку їх хімічним препаратом 30Д к.е. в кількості 300-400 мл., який розчиніть у 20 л. чистої води. Ця обробка зможе обмежити заселення дерев чисельними шкідниками.

Щоб запобігти розмноженню мохів та лишайників й вже існуючих на деревині, застосуйте розчин залізного, мідного купоросу чи змішайте їх у рівних пропорціях. Рекомендована доза 300-400 гр. засобу розчиніть у 10 л. води. Щоб посилити дію цих препаратів, додайте 100 гр. карбаміду. Така обробка спрямована й на боротьбу зі збудниками таких хвороб, як парша та борошниста роса. Норма витрати на дерево від 3 до 10 літрів, в залежності від віку дерева.


Recent Posts

Буряк стане солодким, як цукор. Підживлення, про яке мовчать досвідчені городники

Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…

1 день ago

Як правильно та чим підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани. Покрокова інструкція

Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…

1 день ago

Павуків більше не буде! Один простий продукт з кухні допоможе позбутися їх без хімії

В  домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…

3 дні ago

Добриво для герані — з того, що під ногами! Не купуйте, зробіть самі — і ваша герань буде цвісти до осені!

Найкраще добриво для герані — з того, що під ногами! 🌸 Не купуйте, зробіть самі…

3 дні ago

Цибуля без стрілок: що потрібно зробити зараз, щоб не бачити їх. Врожай порадує вас

Як правильно підготувати цибулю на перо: поради досвідчених городників Вирощування зеленої цибулі — одне з…

3 дні ago

Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ — і тепер збирає відра врожаю!

Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ —…

4 дні ago