Categories: Цікаве

Які роботи треба провести у саду до розпускання бруньок, щоб захистити дерева від хвороб

Ранньою весною наступає відповідальний та напружений етап, коли потрібно спланувати й провести профілактичні заходи з захисту вашого саду від захворювань і шкідливих комах.

Зробіть це як можна раніше, поки ще не розпустилися бруньки на деревах. Однак, на початку проведіть агротехнічну та санітарну обрізку садових дерев. Це варто робити, коли температура навколишнього середовища встановиться близько 10°С та вище, бо при сильному морозі деревина стає крихкою й може легко ламатися чи зламатися життєво важливі для рослини скелетні гілки. Її варто проводити кожного року, при цьому видаляйте старе гілля, не продуктивне, слабке та те, що загущує крону дерева. Однак, провести її потрібно до початку сокоруху дерева.

Коли температура навколишнього середовища підвищиться до +7…+8ºС, розпочнеться інтенсивне заселення саду щитівкою, попелицями, кліщами, медяницями, а при +12…+14ºС настане час їхньої активної шкоди рослинам. Також, на цьому етапі активізується багато збудників хвороб садових культур та розпочнеться заростання їх мохами й лишайниками.



Не варто чекати, коли це все відбудеться, а провести певні профілактичні заходи такі, як обробка садовини на етапі розпускання бруньок бордоською рідиною 3. Для приготування візьміть мідного купоросу 300 гр. та негашеного вапна 330 гр. й все це розчиніть у 10 л. теплої води. Обробку проведіть розрахувавши її кількість: від 2 до 10 л. розчину на дерево, в залежності від віку рослини та від 1 до 2 л. для ягідних кущів та винограду.

Коли почнуть набрякати й розпускатися бруньки на деревах, проведіть обробку їх хімічним препаратом 30Д к.е. в кількості 300-400 мл., який розчиніть у 20 л. чистої води. Ця обробка зможе обмежити заселення дерев чисельними шкідниками.

Щоб запобігти розмноженню мохів та лишайників й вже існуючих на деревині, застосуйте розчин залізного, мідного купоросу чи змішайте їх у рівних пропорціях. Рекомендована доза 300-400 гр. засобу розчиніть у 10 л. води. Щоб посилити дію цих препаратів, додайте 100 гр. карбаміду. Така обробка спрямована й на боротьбу зі збудниками таких хвороб, як парша та борошниста роса. Норма витрати на дерево від 3 до 10 літрів, в залежності від віку дерева.


Recent Posts

Три вдалі способи зберігання кропу. Навіть зимою буде як тільки з грядки

Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…

1 день ago

150 грамів на 10 літрів води і про капустянку можна забути: захищаємо ділянку від ненажерливого шкідника

Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…

1 день ago

Місячний посівний календар на липень 2025. Сприятливі та не сприятливі дні

Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…

3 дні ago

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…

1 тиждень ago

Навіщо досвідчені кухарі в киплячу воду з яйцями кидають сірники. Варто знати кожній господині

Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…

1 тиждень ago

Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати

Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…

1 тиждень ago