Не можна отримати добрий врожай овочевих культур чи мальовничу клумбу квітів, якщо не поливати, не розпушувати ґрунт, не видаляти бур’яни, а головне не вносити органічне та мінеральне добриво. Правильно підібране комплексне добриво покращує ґрунт та створює оптимальні умови для зростання городніх рослин.
Одним з таких добрив є мінеральні комплекси до складу яких входить азот. Вони посилюють ріст культур, зміцнюють їх кореневу систему, підвищують врожайність, загоюють рани, покращують імунітет та прискорюють плодоношення.
Вид та форма азотовмісного добрива.
Азотне добриво може бути мінеральним та органічним. Воно поділяється на моноскладове та комплексне.
Азотне добриво випускається порошком, гранулами, кристалами або таблетками. Його вносяться в землю сухим чи розчиняють у воді. Популярне серед городників є рідке добриво, яке додають в землю разом з її зволоженням або обприскують по листу.
Як визначити дефіцит чи надлишок азоту у рослини.
Недотримані пропорції та терміни внесення азотного добрива несе велику небезпеку рослинам. Для визначення норм, при внесенні азотовмісного добрива, скористайтеся загальними для багатьох городніх культур закономірностей.
Характерні ознаки браку азоту:
Надлишок азотного живлення може погано вплинути на рослини. Листя набуває темно-зеленого кольору, стебла потовщуються, пізно починають цвісти та швидко вражаються грибковою інфекцією.
Найпопулярніші азотні комплекси.
Аміачна селітра та мікроелементи – до складу такого добрива входить 34% азоту з комплексом мікроелементів, що підсилюють ефект. Його використовують для підгодівлі рослин упродовж усього сезону.
Кальцієву селітру застосовують для позакореневого підживлення та в боротьбі із хворобами рослин. В цьому добриві міститься азоту 15%, а кальцію 19%. Вносять його для обробки ділянки навесні.
В карбаміді (сечовині) міститься 46,3% азоту. Застосовують його на всіх ґрунтах та для всіх сільськогосподарських культур. Вносять засіб під корінь та позакоренево рано навесні й під час зростання.
Комплексне добриво азофоску (нітроамофоску) – має високий сумарний склад таких елементів, як азот, фосфор та калій, що не потребує більше вносити ніякі додаткові добрива.
Сульфатом амонію підживлюють овочеві, декоративні та плодово-ягідні культури, які вирощують на чорноземі й сіроземі. До його складу входить азот 21%, сірка 24%. Вносять його упродовж всього вегетаційного періоду рослин.
До хлористого амонію входить 25% азоту та 67% хлору. Вносять його зазвичай восени. Картоплю з томатами цим добривом підживлювати не рекомендують.
Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…
Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…
На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…
Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…
Розмноження троянд живцями взимку – це ефективний і популярний спосіб отримати нові кущі. Дотримуючись кількох…
На новорічному столі завжди хочеться здивувати гостей чимось незвичайним, і десерти тут не є винятком.…