Яєчна шкаралупа може стати гарним добривом для листового салату, цибулі, квітів, моркви, смородини та вишні. Подрібніть їх в порошок або настоюйте на воді.
Подрібнити шкаралупу можна м’ясорубкою, кавомолкою або молотком.
Порошок з яєчної шкаралупи внесіть в посадкові ямки. Вона підживлює та розкислює ґрунт. Для дуже кислого ґрунту застосовують 1 кг шкаралупи на 1 м. кв., але краще вносити безпосередньо в лунки.
Щоб захистити корені рослин від черв’яків, нематоди та інших шкідників, розламайте шкаралупу на невеликі гострі шматки й посипте поверхню ґрунту перед перекопуванням під зиму.
Для приготування настою з яєчної шкаралупи, подрібніть її та насипте в банку, залийте окропом й залиште настоюватися під кришкою протягом 7 днів. Настоянка неприємна на запах та каламутна. Розведіть їх з водою в співвідношенні 1:3 та підживлюйте рослини. Існує більш швидкий спосіб приготування настоянки. Візьміть 0,5 літра порошку з яєчної шкаралупи, залийте 3 літрами води та залиште настоюватися протягом доби. Процідіть та знову залийте порошок водою. Чистим настоєм підживлюйте рослини.
Для збирання та зберігання яєчної шкаралупи дотримуйтесь простих правил. На поверхні шкаралупи, ззовні та зсередини не повинно залишатися білка. Тому, одразу промийте її. Добре просушіть на відкритому повітрі та зберігайте в картонних коробках.
Гуцульське сало: традиційний рецепт з ароматом Карпат Сало – це більше ніж просто їжа, це…
Пожовтіння листя у герані: розбираємося у причинах і надаємо практичні поради щодо догляду за рослиною.…
У світі, на жаль, є люди, які можуть заздрити, шкодити чи навмисно впливати на життя…
Деякі господині використовують лаврове листя для очищення повітря в квартирі, розкладаючи його на батареї. Це…
Осінній урожай — справжнє багатство для кожної господині, і особливе місце займають міцні, соковиті качани…
Хочете зекономити на опаленні? Дізнайтеся про простий трюк з алюмінієвою фольгою, який допоможе вам зберегти…