Categories: Цікаве

Заморозки вже у серпні. Синоптики дали невтішний прогноз на останній місяць літа

Синоптики розповіли про прогноз погоди на серпень.

На календарі – останні дні спекотного і майже бездощового липня, невдовзі його змінить завершальний місяць літа – серпень. Якщо липень, за інформацією синоптиків – найтепліший місяць року, то на другому місці за температурними показниками йде серпень. За цей місяць світловий день скоротиться більш ніж на півтори години, тобто меншатиме на 3-4 хвилини щодня. Це досить швидко, бо, наприклад, за липень день покоротшав на годину і кілька хвилин. Очевидно, що чим менше сонце перебуває на небі, тим менше часу воно гріє, тому у серпні вже не повинно бути такої тривалої 40-градусної спеки, від якої українці потерпали майже весь липень.

Укргідрометцентр: Від спеки до заморозків

За інформацією Українського гідрометцентру, серпень також очікується не холодним, але не таким спекотним як липень. Антициклональна, тобто безхмарна і суха погода триватиме майже весь місяць. Щодо липня, то екстремально високі температури стали наслідком утворення над Україною так званого “теплового купола”, тобто зони підвищеного атмосферного тиску. Він затримував гаряче повітря біля поверхні землі, заважаючи його підйому і охолодженню.

У серпні такого явища не повинно бути, однак місяць прогнозується теплішим за норму на 2 градуси, а на південному сході – на 2,5 градуси. Середня місячна температура повітря у серпні передбачається 20-26 градусів тепла, в Карпатах +17-19 градусів. Це стільки ж, як у липні, а в горах навіть тепліше на 1-2 градуси. За даними багаторічних спостережень, абсолютний мінімум температури повітря у серпні становить 1 градус тепла, а на півночі, в Карпатах і навіть у південній Запорізькій області спостерігались заморозки до мінус двох градусів. Для порівняння: у липні на рівнині заморозків не буває, а в Карпатських горах зафіксовано мінус один градус. Абсолютний максимум температури у серпні – 42 градуси тепла, така спека була раніше у південних, східних, більшості центральних, Тернопільській та Чернігівській областях. В гірських районах бувало +36 градусів. Це на 2-3 градуси вище, ніж у липні.

Тобто в цілому у серпні в окремі дні може бути холодніше, а в окремі дні – спекотніше, ніж у липні.

Місячна кількість опадів у серпні очікується 34-77 мм, у Карпатах до 116 мм. Це менше ніж у липні, однак у межах норми. Та, враховуючи, що у липні випало дощів значно менше середньої прогнозованої норми, то по факту у серпні дощів має бути більше, ніж у липні.

“В цілому останній місяць літа характеризується стійкою антициклональною погодою, тобто сонячних днів буде багато, а дощових – навпаки, – говорить Анатолій Прокопенко. – Вдень буде жарко, як у липні, зате ночі стануть холоднішими, повторення екстремальної спеки, яка була в липні, малоймовірне. Наприкінці серпня вже очікувані заморозки у північних і центральних областях. Вони бувають не кожного року, але наприкінці місяця можливі. Щодо таких явищ, як сильні грози, ливні, шквали тощо, то в серпні їх буває мало. На відміну від червня та липня, у серпні погода більш стійка і прогнозована. Місяць розпочнеться спекою через надходження гарячого повітря з північної Африки, надалі температура знижуватиметься до комфортної”.

Recent Posts

Соковита курка в духовці: секрети ідеального запікання

Дізнайтеся, як приготувати соковиту курку в духовці за допомогою простих кулінарних хитрощів. Соковита курка в…

14 години ago

Щоб у наступному році не бачити слимаків на своєму городі, зробіть це в кінці осені

Слимаки — це часта проблема для дачників, адже вони завдають значної шкоди рослинам, пошкоджуючи листя,…

14 години ago

Для чого колись усі вішали килими на стіни, та чому зараз знову так роблять

Багато хто вважає, що килими на стінах вішали лише заради краси, але це не зовсім…

14 години ago

Щоб орхідея квітнула цілу зиму, її потрібно правильно підживити у кінці листопада

Орхідеї мають різноманітні форми, кольори й аромати, але взимку ці рослини потребують особливого догляду. У…

14 години ago

Що має бути завжди в курнику, щоб кури гарно неслися. Поради мудрих господарів

Вода – невидимий, але незамінний елемент для курей-несучок Для успішного вирощування курей-несучок важливі всі аспекти…

2 дні ago

Печінка, яку хоч губами їж. А все завдяки цьому гарному рецепту

Ніжна печінка на вечерю за 3 хвилини Ця страва стане ідеальним вибором для швидкої та…

2 дні ago