Categories: Секрети

Застосування сироватки на городі. Ефективний засіб, який допоможе збільшити врожай в рази

Якщо залишилася сироватка від приготування домашнього сиру, використайте її для поливу та як добриво для рослин. В ній міститься від 6 до 7 відсотків сухих речовин молока, а також декілька поживних речовин, необхідних для росту рослин. Обробка сироваткою допоможе захистити виноград та огірки від оїдіуму й борошнистої роси.

Використовуйте тільки несолону сироватку, бо сіль може зашкодити рослинам.

Пропонуємо 5 корисних способів застосування сироватки.

  1. Сироватка для зміни кислотності ґрунту.

Чим нижче pH, тим більш кислий ґрунт. Це важливо, бо рослини не можуть отримувати необхідні їм поживні речовини з ґрунту, якщо в ній немає потрібної кислотності. Різні рослини мають різні рівні, тому ґрунт, що підходить для одного виду рослин, не підходить для іншого.

Найпростіший тест покаже вам рівень кислотності ґрунту



Оскільки сироватка є кислою з pH від 4,0 до 6,1, її можна використовувати для коригування pH надто лужних ґрунтів. Сироватка корисна для рослин, які люблять кислоту.

  1. Сироватка як добриво.

Сироватка є цінним добривом. Рослини зможуть отримати більш збалансовані поживні речовини, якщо до будь-якого добрива додати сироватку. Вона допоможе стабілізувати ґрунт та забезпечити рослини мікроелементами, без підвищення рівня розчинних солей в ґрунті. Це важлива властивість сироватки, оскільки ґрунти з високим вмістом солі токсичні для рослин. Накопичення солі в ґрунті зазвичай це пов’язано з надмірним внесенням добрив й ця небезпека зводиться до мінімуму, коли сироватка стає додатковим добривом.

В сироватці міститься невелика кількість азоту, фосфору та калію, а також кальцію й магнію. Співвідношення NPK зазвичай становить 0,15-0,05-0,17. Це досить низький рівень, щоб ви могли використовувати його регулярно на овочевих культурах, не побоюючись надмірного добрива.

Поливайте розчином сироватки тільки навколо рослин, на глибину близько 3 см. Однак, гортензії та виноград чуйні до внесення розчину сироватки по листу.

Універсальне добриво зі співвідношенням NPK 24-8-16 розводиться за інструкцією виробника, сироватку додавайте з розрахунку 1 ст. л. на 1 відро води. Використовуйте 1 відро розбавленого добрива з сироваткою на 10 кв. м. кожні 7-14 днів на овочевих культурах до цвітіння.


  1. Сироватка від борошнистої роси.

Сироваткою обробіть рослини, щоб запобігти поширенню грибкових захворювань, таких як борошниста роса.

Спосіб застосування: використовуйте розчин солодкої сироватки 50:50 або кислий 70 частин води на 30 частин кислої сироватки та 1 раз на 2 тижні обприскуйте рослини. Цей розчин можна використовувати й для профілактики.

  1. Сироватка для винограду.

Білок сироватки й молочний жир є живильним середовищем для багатьох мікроорганізмів, що заселяють поверхні виноградних ягід та які борються за простір з борошнистою росою й знищують її. Обприскайте 10% водним розчином молока чи молочної сироватки 1 раз на тиждень, щоб контролювати поширення борошнистої роси.


  1. Сироватка в боротьбі з бур’янами.

Сироватку використовують в боротьбі з бур’янами. Для цього вилийте концентровану сироватку безпосередньо на та навколо рослин, які ви хочете знищити. Ефект може бути помітний не відразу, але повторивши кілька разів, зможете перемогти багато бур’янів.

Recent Posts

Три вдалі способи зберігання кропу. Навіть зимою буде як тільки з грядки

Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…

2 дні ago

150 грамів на 10 літрів води і про капустянку можна забути: захищаємо ділянку від ненажерливого шкідника

Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…

2 дні ago

Місячний посівний календар на липень 2025. Сприятливі та не сприятливі дні

Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…

4 дні ago

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…

1 тиждень ago

Навіщо досвідчені кухарі в киплячу воду з яйцями кидають сірники. Варто знати кожній господині

Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…

2 тижні ago

Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати

Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…

2 тижні ago