Categories: Секрети

Завжди обробляйти цим фруктові дерева на початку весни, щоб не чіплялись хвороби та шкідники

З приходом тепла, шкідники та хвороби, прокинувшись від зимової “сплячки”, починають розмножуватися й атакувати дерева. Тому, важливо працювати на випередження й провести профілактичну обробку, щоб комахи та грибок не встигли зашкодити саду.

Весняну обробку саду можна проводити тоді, коли вдень вже не буде морозів, приблизно в кінці лютого. Саме у цей період, всі шкідники й дерева ще “сплять”. Отже, починати обробку слід із прибирання ділянок під деревами, видалення залишків плодів й рослинності, а також, прибирання опалого листя. Ще, у цей час, можна побілити всі садові дерева, а вже потім проводити профілактичну обробку.

Мідний купорос.

Під час набухання бруньок та при температурі повітря не менше +5 градусів, рекомендовано проводити першу обробку саду. Завдяки цим умовам, можна ефективно боротися із паршею, моніліозом та коккомікозом. Для обробки ягідних чагарників та молодих дерев потрібно використовувати 2%-вий розчин купоросу, а дорослих дерев – 3%-вий.

Бордоська суміш.

Бордоська суміш складається з мідного купоросу та гашеного вапна. Цією сумішшю необхідно обробляти плодові дерева та ягідні чагарники у вигляді 3%-го розчину.

Карбамід.

Карбамід – це азотне добриво, яке не містить нітратів й швидко засвоюється культурами. Обприскування сечовиною допомагає вберегти врожай від шкідників та хвороб. Проводити потрібно через 14 днів після обробки препаратами, які мають у своєму складі мідь. Для обробки дерев та чагарників необхідно використовувати 5% розчин: 500 гр. сечовини на 10 л. води. Також, можна приготувати ще такий розчин: змішати 200 гр. купоросу й 500 гр. карбаміду та розчинити у 10 л. води.

Інсектициди.

Захисну обробку проти зимуючих шкідників таких як щитівки й ложнощитівки, кліщі, мідяниці, листовійки, попелиці та міль, слід проводити препаратом «Профілактин Біо». Як тільки бруньки розпустилися, їх необхідно обробити препаратами «Актара», «Алатар», «Інта-Вір», «Карбоцин», «Фуфанон-Нова» й іншими, схожими за складом, засобами.

Якщо, після обприскування пройшов дощ, то бажано ще раз обробити та захистити дерева від хвороб, використовуючи препарати «Скор», «Хорус» чи інші аналогічні засоби. Також, можна змішувати препарати «Фуфанон-Нова», «Скор», «Актара» та «Хорус». Для цього, потрібно розвести кожен препарат в окрему ємність, а потім з’єднати їх й ретельно перемішати перед обробкою саду.

Recent Posts

Буряк стане солодким, як цукор. Підживлення, про яке мовчать досвідчені городники

Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…

1 день ago

Як правильно та чим підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани. Покрокова інструкція

Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…

2 дні ago

Павуків більше не буде! Один простий продукт з кухні допоможе позбутися їх без хімії

В  домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…

4 дні ago

Добриво для герані — з того, що під ногами! Не купуйте, зробіть самі — і ваша герань буде цвісти до осені!

Найкраще добриво для герані — з того, що під ногами! 🌸 Не купуйте, зробіть самі…

4 дні ago

Цибуля без стрілок: що потрібно зробити зараз, щоб не бачити їх. Врожай порадує вас

Як правильно підготувати цибулю на перо: поради досвідчених городників Вирощування зеленої цибулі — одне з…

4 дні ago

Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ — і тепер збирає відра врожаю!

Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ —…

4 дні ago