Часник – це пікантний, запашний та корисний овоч, який використовують для приготування багатьох страв й соусів. І щоб завжди мати під рукою свіжий, соковитий та ароматний часник, потрібно правильно його зберігати.
Пропонуємо дізнатися, як правильно зберігати часник після збору врожаю.
Після викопування, часник потрібно перебрати та відкласти кращі екземпляри для посадки у наступному році.
Викопаний часник, ні в якому разі, не можна стукати головками один об одного, щоб струсити залишки землі. Також, не можна здирати засохлі лусочки та бадилля, бо з нього ще на протязі 4-6 тижнів надходитимуть поживні речовини прямо в головки часнику, що покращить їх стан та продовжить термін зберігання.
В жодному разі, не можна зберігати часник у місцях з високою вологістю, наприклад, в холодильнику, інакше він почне гнити.
Часник потрібно зберігати в прохолодному, сухому та добре провітрюваному приміщенні при температурі від 12 до 13 градусів за Цельсієм. Для зберігання часнику краще вибирати плетені кошики, сітки або мішки, що підвішуються або дерев’яні настили – все це забезпечить чудову циркуляцію повітря.
Після підсихання часнику, досвідчені городники рекомендують обприскати його спеціальним препаратом, який містить сінну паличку. А щоб захистити часник від грибкових захворювань, головки потрібно розкласти упереміж з фітонцидними рослинами – м’ятою, котовником або шавлією. Ці рослини, також, захищають часник від трипси, які нападають на головки та псують їх в період зберігання.
Важливо, під час зберігання, часник потрібно регулярно перевіряти на наявність зіпсованих, гнилих, м’яких або попліснявілих ділянок. Погані головки або зубчики потрібно прибрати, щоб уникнути поширенню хвороб або плісняви. Дотримуючись цих порад, зможете цілий рік насолоджуватися свіжим, соковитим та ароматним часником у своїх улюблених стравах.
У сучасному світі пральна машина є незамінним помічником у кожному домі. Вона ефективно видаляє бруд…
Грибна мачанка до Святвечора – це традиційна страва, яка чудово доповнить голубці, вареники чи картоплю.…
Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…
Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…
На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…
Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…