19 березня — святої Дарини. Що потрібно зробити в цей день усім християнам

19 березня, православна церква вшановує пам’ять святих великомучеників Дарини та Хрисанфа. А в народі відзначають день Домового та день Сміху.

Історія свята.

Святий Хрисанф народився у 3 столітті в родині язичників. Під час отримання філософської освіти вивчив Новий Завіт та прийняв християнську віру. Дізнавшись про це, батьки одружили його з язичницькою жрицею Дариною. Але Хрисанф відкрив для неї шлях істинний та звернув у християнську віру. Від тоді вони жили незайманим життям. Однак дізнавшись про це, місцева влада піддала подружжя страшним тортурам. Але Хрисанф та Дарина не зреклися своєї віри в Христа. За це їх поставили в глибокий рів, закидали камінням та заживо засипали землею.

Традиції в цей день.

В цей день потрібно бути чистими, щоб не забруднити душу.

Якщо на Дарину, в господарстві народить корова або свиня, то незабаром господиня завагітніє.

Молодиці, 1 квітня, вирушали до річки та спостерігали за пташками. Зустріти самотню пташку означало бути без залицяльника ще рік. А побачити зграю пернатих, віщувало незабаром віднайдеться справжнє кохання.

В цей день, за повір’ям, прокидався після зими Домовик. Тому, мешканці оселі пригощали його скибкою хліба та молоком, поставивши за грубою. Також, потрібно було веселитися та дуріти, щоб підняти домашньому духу настрій.

В народі, 19 березня, всі один одного обдурювали, щоб не бути обманутим на протязі року. Ображатися на дурощі не можна, бо це накличе неприємності.

Незаміжні дівчата повинні надурити якомога більше людей, щоб майбутній чоловік не зраджував та не обманював.

Господині, які не могли довго зачати дитину пекли солодкий пиріг, застеляли стіл білою скатертиною, залишали випічку на ньому до ранку та промовляли слова прохання до домовика.

Вранці пиріг треба з’їсти разом з чоловіком, а біля вхідних дверей покласти п’ятачок. Ще необхідно накупити різних ласощів та роздати сусідським дітлахам.

Народні прикмети в цей день.

Нічне небо чисте без зірок, чекайте потепління.

Струмки біжать з шумом – до високої та соковитої трави.

19 березня — святої Дарини. Що потрібно зробити в цей день усім християнам