1 лютого – Макар’єв день, Макар-весновказівник: традиції, обряди та прикмети

Чому сьогодні треба віддати ключ від будинку коханій людині?

1 лютого в православ’ї день вшанування християнського святого, відлюдника, преподобного Макарія Великого. У народному календарі дата отримала назву Макар’єв день, Макар-весновказівник, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Макарій?

Родом він був з Нижнього Єгипту, проживав у IV столітті. За наполяганням батьків одружився рано, але незабаром дружина померла. Коли пішли в інший світ і батьки, Макарій оселився в найближчій пустелі, де став послушником при старці-відлюднику. Пізніше кілька років прожив на самоті в Фаранській пустелі.

Вчився у Антонія Великого, в сорок років отримав сан священика. Володів даром чудотворення, прославився тим, що вмів воскрешати мертвих. Заснував монастир в Нітрійській пустелі, в якому помер у 391 році.

Обряди й традиції цього дня

У Макар’єв день наші пращури ніякою важкою роботою не займалися, а проводили час з родичами і друзями. Чаювали гарячим ароматним напоєм обов’язково з травами (звіробоєм, сушеними ягодами шипшини, материнкою), медом і малиновим варенням.

У народі примітили, що в ніч на 1 лютого сни часто бувають віщими, тому постарайтеся їх запам’ятати і розгадати.

Прийнято в цей день проводити обряди і замовляння від зубного болю.Ключ від свого будинку віддайте сьогодні коханій людині

1 лютого сприятливий день для того, щоб вручити ключі від будинку або квартири чоловіку, з яким у вас серйозні стосунки. Він настільки прив’яжеться до нового житла, що не захоче його більше покидати.

Таким вчинком ви покажете, що повністю довіряєте коханій людині.

Якщо ж чоловік зважився віддати другий комплект домашніх ключів жінці, з якою зустрічається, це — вірний знак його серйозних намірів і настрою на тривалі відносини.

Отже, в подальшому він бачить цю жінку своєю супутницею життя і довіряє їй особистий простір. Ситуація, коли чоловік не тільки не дав ключі, але і жодного разу не запропонував коханій погостювати у нього вдома, повинна насторожити.

Це означає, що він навпаки, оберігає свою територію і вважає супутницю сторонньою людиною. Представницям прекрасної статі треба бути уважними і не витрачати час на порожні очікування.

Така буденна річ, як ключик, здавна має містичне значення. Протягом століть склалося безліч прикмет і забобонів, пов’язаних з ключами. Вони можуть бути як сприятливим знаком, так і серйозним застереженням.

Наприклад, втрата ключів на перший погляд здається неприємною ситуацією. Насправді для більшості людей це добрий знак:

1. Перед дорослими чоловіками відкриються привабливі перспективи, можливий вдалий переїзд на нове місце проживання або зміна роботи.

2. Юнаки успішно подолають якусь перешкоду в житті.

3. Незаміжнім дівчатам і неодруженим парубкам втрата ключів обіцяє незабаром вдалий шлюб і власне сімейне гніздечко.

4. І тільки для заміжніх жінок така ситуація принесе нехороші події — може змінитися сімейний стан (розлучення), почнуться конфлікти і сварки, піде звичне благополуччя.

Народні прикмети

По сьогоднішній погоді судять, яким буде весь лютий і як скоро настане весна, тому день і прозвали в народі Макар-весновказівник.

Сонячно і ясно в Макар’єв день, значить, весняне тепло рано прийде.

Якщо пізно увечері 1 лютого все небо усипане зірками, зима ще довго протримається.