19 липня, православний світ відзначає день преподобної Мокрини.
Народилась свята в Каппадокії, у 4 столітті й мала двох братів – святителей Василя Великого та Григорія Ніського. Перед народженням Мокрини, її матері явився янгол та наказав нарікти доньку Теклою. Так вона й зробила. Однак, всі близькі та рідні називали дівчину Мокриною. Це ім’я їй дали в честь бабусі, яка була християнкою та загинула за свою віру.
Матір добре виховала дівчинку. Вона вивчала разом з донькою початкову освіту, а також молитви та рукоділля. Разом вони займалися домашнім господарством та ходили в церкву на служби.
В юнацтві свята заручилася з гарним юнаком, але він загинув ще до весілля. Через це Мокрина дала обітницю безшлюбності. Вона приймала участь в вихованні своїх братів та сестер. Коли всі вони виросли та влаштували кожен своє життя, Мокрина роздала частину своєї спадщини бідним й пішла в монастир. До самої смерті свята вела стриманий спосіб життя, за що Господь нагородив її даром чудотворення.
Традиції в цей день.
З цього дня приходить пора злив, що супроводжуються грозами та блискавками. Це було небезпечно для, зібраного в копиці сіна та для хлібного врожаю, що ще продовжував дозрівати на полях. Саме тому, люди вранці йшли в храм, щоб помолитися та попросити святу захистити від блискавок й пожеж.
На свято закінчувався термін прибирання вівса.
Молодь та діти йшли в ліс збирати гриби.
Цей день останній, коли можна купатися у відкритих водоймах. З наступного дня вже не можна заходити у воду. За повір’ям, Ілля Пророк покарає того, хто наважиться це зробити.
Прикмети пов’язані з купанням.
Під час плавання у водоймі почався дощ – до міцного здоров’я протягом всього року.
Оббризкала собака, чекайте гарного знайомства.
Загубили наручний годинник під час купання – до спокійного життя без переживань та проблем.
Народні прикмети в цей день.
Багато павутиння в лісі – до теплої осені.
В ніч на Мокрини падає багато зірок, чекайте вітряної погоди.