1 серпня — преподобної Мокрини. Що потрібно робити в цей день, щоб отримати підтримку святої

1 серпня, православний світ відзначає день преподобної Мокрини.

Народилась свята в Каппадокії, у 4 столітті й мала двох братів — святителей Василя Великого та Григорія Ніського. Перед народженням Мокрини, її матері явився янгол та наказав нарікти доньку Теклою. Так вона й зробила. Однак, всі близькі та рідні називали дівчину Мокриною. Це ім’я їй дали в честь бабусі, яка була християнкою та загинула за свою віру.

Матір добре виховала дівчинку. Вона вивчала разом з донькою початкову освіту, а також молитви та рукоділля. Разом вони займалися домашнім господарством та ходили в церкву на служби.

В юнацтві свята заручилася з гарним юнаком, але він загинув ще до весілля. Через це Мокрина дала обітницю безшлюбності. Вона приймала участь в вихованні своїх братів та сестер. Коли всі вони виросли та влаштували кожен своє життя, Мокрина роздала частину своєї спадщини бідним й пішла в монастир. До самої смерті свята вела стриманий спосіб життя, за що Господь нагородив її даром чудотворення.
Традиції в цей день.

З цього дня приходить пора злив, що супроводжуються грозами та блискавками. Це було небезпечно для, зібраного в копиці сіна та для хлібного врожаю, що ще продовжував дозрівати на полях. Саме тому, люди вранці йшли в храм, щоб помолитися та попросити святу захистити від блискавок й пожеж.

На свято закінчувався термін прибирання вівса.

Молодь та діти йшли в ліс збирати гриби.

Цей день останній, коли можна купатися у відкритих водоймах. З наступного дня вже не можна заходити у воду. За повір’ям, Ілля Пророк покарає того, хто наважиться це зробити.

Прикмети пов’язані з купанням.

Під час плавання у водоймі почався дощ — до міцного здоров’я протягом всього року.

Оббризкала собака, чекайте гарного знайомства.

Загубили наручний годинник під час купання — до спокійного життя без переживань та проблем.
Народні прикмети в цей день.

Багато павутиння в лісі — до теплої осені.

В ніч на Мокрини падає багато зірок, чекайте вітряної погоди.