18 квітня – Кузьми-городника. Що потрібно зробити, щоб мати гарний врожай

18 квітня, православний світ відзначає день Халкідонського єпископа святителя Косму. В народі свято називають день Кузьми-городника.

Народився Косма в Константинополі й в юнацькому віці став ченцем. Був захисником православної віри, боровся з єретиками й за це його обрали єпископом.

Традиції в цей день.

На Косму люди проводять весь день на городі, саджають моркву, буряк, петрушку, редис, цибулю та кріп. Якщо в цей день йде дощ, потрібно вийти на подвір’я та просто постояти. Волосся, що намокне під дощем, буде краще рости.

Також, на свято проводяться різні магічні обряди. В цей день вшановують богиню Живу, яка є символом весни, родючості та життя. Це день прославляння животворящої природної сили, завдяки якій починають вирувати весняні води та з’являються перші пагони.

За повір’ям, з перших днів травня в кожної рослини з’являються чудодійні властивості. Наші пращури вранці йшли в ліс та поле, щоб зібрати трав. Однак, якщо трави будуть доставлені додому, до наступного дня вже нічого з оселі виносити не можна. Навіть якщо друзі прохатимуть, не можна нічого давати. В іншому разі, рослини перестануть бути чудодійними.

Омела.

Декілька гілочок такої рослини допоможуть захиститися від пристріту та псування. Їх необхідно зібрати в пучок та наче віником обмести кожний кут в домі. Після цього гілки слід спалити.

Бур’ян.

Ця рослина допомагає захиститися від надокучливих ворогів. Її треба рвати разом з корінням. Потім його закопують догори корінням, промовляючи спеціальну замову. Через деякий час бур’ян почне засихати, а недоброзичливці підуть з вашого життя.

Фіалка.

Ця рослина притягує кохання. Зберіть невеликий букет з цих квітів та поставте в вазу з водою.

Полин.

Полин збирають та висушують, а потім кладуть в тканинний мішечок. В оселі він має стояти на видному місці. Якщо на родину насуваються неприємності, потрібно взяти мішечок в ліву руку, а правою діставати по дрібці полину та розтираючи пальцями насипати по кутках та підлозі.

Цей ритуал проводиться по всій оселі. Сушений полин потрібно залишити на короткий час лежати на підлозі, а потім зібрати віником та спалити на подвір’ї. Всі неприємності одразу підуть геть.

Народні прикмети в цей день.

Черемха вже цвіте – травень буде прохолодним.

Зацвіла горобина, чекайте стійкого потепління.

Чутно, як кує зозуля – до теплого травня.

18 квітня – Кузьми-городника. Що потрібно зробити, щоб мати гарний врожай