1 травня — моляться до ікони Пресвятої Богородиці «Максимовська».

Максимовська ікона Божої Матері була написана в 1299 році.

На ній зображена Божа Матір у весь зріст із Предвічним Немовлям і митрополит Максим, який стоїть на колінах і бере з Її рук святительський омофор. Ікона написана в пам’ять явління Пресвятої Богородиці святителю Максимові, коли він прибув у Володимир з Києва.

У баченні Божа Матір вручила йому омофор зі словами: «Раб Мій Максиме, добре, що ти прийшов відвідати Моє місто. Прийми цей омофор і паси у граді Моєму словесну отару». Коли святитель прокинувся, на його руках лежав омофор.

Явління Матері Божої було знаменням Небесного благословення на перенесення митрополії з Києва у Володимир. Омофор, переданий Матір’ю Божою, зберігався в Успенському соборі у Володимирі протягом 112 років.

У 1412 році, під час навали татар, омофор був захований ключарем собору Патрикієм, який був замучений татарами. В наступні роки робилися спроби знайти святиню, але вони виявилися безуспішним. Максимовська ікона зберігалася в Успенському соборі. Її помістили над гробницею святителя Максима.

Після закриття собору ікона надійшла в музейне зібрання. В даний час Максимовська ікона знаходиться в фондах Володимиро-Суздальського музею-заповідника. Джерело